Začnite písať

Uncategorized

Všetky problémy, ktoré trápia ženy, sa začínajú v našom vnútri

OZ Harmonia_Katka

Čím sa momentálne my, ženy, zaoberáme najviac? Čo nás trápi a k čomu sa stále vraciame? Kde sa o aktuálnych témach možno dozvedieť najviac? 

Množstvo nových informácií sa na jednom mieste dá dozvedieť na rôznych konferenciách. Jednu takú priamo pre ženy organizuje v Banskej Bystrici aj Katka z OZ Harmonia.

Ako vznikol nápad zorganizovať konferenciu pre ženy?

Myšlienka vytvoriť konferenciu pre ženy mi napadla ešte v roku 2011, ale trvalo ďalšie tri roky, pokiaľ som ju začala realizovať. Bolo to v čase, keď som sa po rokoch náročnej práce na pozícii marketingovej manažérky osamostatnila a začala podnikať. Hľadala som „svoju tému“; oblasť, v ktorej by som bola „doma“ a cítila sa tam jednoducho dobre. Našla som ju v organizácií eventov pre ženy. Okrem konferencie som vtedy začala s organizáciou veľkého podujatia zdravého životného štýlu i organizáciou prednášok a seminárov a tomu sa, s ročnou baby prestávkou, venujem doteraz.

Je to už tretí ročník. Ako sa bude líšiť od predošlých dvoch?

Asi najväčší rozdiel je v témach, v programe a v lektorkách. Prvý ročník, ktorý sa uskutočnil v roku 2014, bol najmä o podnikaní a zladení pracovného a súkromného života. Druhý ročník konferencie sa venoval téme šťastia a jeho nachádzania v živote a v práci. Na a tento tretí ročník je úplne skvelý, veľmi sa z neho teším. Hlavnou témou je „bohatstvo a prosperita na všetkých úrovniach nášho bytia a plnenie si svojich snov“. Ďalšími témami sú – Robím čo milujem – milujem, čo robím. Materská – čas na plnenie si snov. Oblečte sa do vášho najlepšieho ja. Tvárová gymnastika a ďalšie. Na rozdiel od minulých ročníkov táto konferencia bude prebiehať v sobotu (nie počas pracovného týždňa) a program bude výrazne bohatší. Okrem šiestich prednášok a workshopov je pripravený aj koučing, vizualizácia, motivačné príbehy, predajné stánky, tombola. Začíname 25. novembra o 10.00 hod.

Pre aké ženy je konferencia určená?

Konferencia pre ženy INSPIRE je pre všetky podnikavé ženy, ktoré už vedia, čo od života chcú. Pre ženy pracujúce, ale i ženy na materskej dovolenke. Je pre vás i pre mňa – pre všetky, ktoré pracujeme na sebe, rozvíjame sa, máme aktívny prístup k životu a tešíme sa z nových výziev a stretnutí.

V čom je vaša konferencia výnimočná? Existuje niečo obdobné v Banskej Bystrici?

Konferencia je o inšpirácii, silných ženských príbehoch, o prekonávaní prekážok, pozitívnej motivácii, pestovaní krásy a štýlu, ale tiež o ženskej podpore, plnení si vlastných snov, bohatstve na každej úrovni a živote na i po materskej dovolenke. Verím, že to spojenie je výnimočné a veľa žien nielen z Banskej Bystrice to zažije na vlastnej koži.

Cítim, že Banská Bystrica sa prebúdza a vznikajú tu nové a zaujímavé aktivity, združenia, organizujú sa rôzne podujatia. S konferenciou, akou je tá naša, som sa v súčasnosti v Bystrici nestretla.

inšpirácia, konferencia pre ženy, harmónia

Zdroj: foto Katarína Lehotská Mikuláková

Vediete aj združenie Harmónia. Čomu sa v rámci združenia venujete najviac?
Nedá sa povedať, že jednej téme viac, inej menej. My sa v OZku venujeme viacerým oblastiam. To, čo zaujíma nás a naše ženy, to robíme. Organizujeme rôzne podujatia – prednášky, workshopy, tvorivé dielne, semináre, kde sa venujeme témam ako je zdravý životný štýl, pestovanie krásy, ale tiež alternatívnym spôsobom liečby, psychosomatike. Nedávno sme pripravili veľkú hand-made burzu pre všetky kreatívne ženy. Mnohé z nás zaujíma téma podnikania a preto sme vymysleli pravidelné ranné inšpiratívne stretnutia – brainstorming pre baby, ktoré podnikajú alebo plánujú začať. No a ja osobne som navyše začala písať granty a „poškuľujem“ aj po charitatívnych projektoch.

Ktorá téma aktuálne ženy „trápi“ najviac?

Pozorujem, že všetky problémy, ktoré trápia nás, ženy, sa začínajú v našom vnútri, vo vzťahu k sebe samej. Či už je to vlastná choroba, ochorenie člena rodiny, vzťah k partnerovi alebo vzťahy na pracovisku, pocit vlastného naplnenia a spokojnosti – všetko to súvisí s tým, aký máme vzťah k sebe samej. Práve tomu sa aktuálne venujeme v OZku, kde sme pripravili cyklus prednášok so známou českou psychosomatičkou Antóniou Krzemieňovou.

Existuje téma, ktorej by ste sa rada venovali do budúcna?

Určite áno. Aktuálne ma to ťahá práve k podpore podnikania. Okrem spomínaného „Ranného brainstormingu pre podnikavé baby“ som si vymyslela aj projekt pre začínajúce podnikateľky. Je to cyklus workshopov zameraný na viaceré oblasti podnikania.

Chceli by ste zorganizovať podobné konferencie aj v iných častiach Slovenska?

Uvažovala som aj o Žiline a iných mestách, ale je to otázne. Okrem konferencie a aktivít v rámci občianskeho združenia mám aj vlastnú firmu, v rámci ktorej na viacerých miestach Slovenska organizujem veľké podujatie zdravého životného štýlu HARMÓNIA Festival zdravia a krásy. A mám i rodinu. Takže uvidím, ako sa mi podarí skĺbiť všetky aktivity 🙂

Aké máte ďalšie pracovné plány a sny?

Mám veľa snov, plánov a cieľov. Chcela by som žiť niekoľko mesiacov v roku pri mori a pracovať s „vetrom vo vlasoch“, s ľahkosťou na deke písať e-booky aj knihy, popri tom sa naučiť ďalší cudzí jazyk… Ale tiež vytvoriť kamenné centrum pre ženy a všetky akcie tak „upratať pod jednu strechu“.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár