Začnite písať

INŠPIRÁCIE RECEPTY

Jedlo hrou

www.akcnemamy.sk: jedlo hrou

Ako deťom spestriť jedálniček? 

Som mama troch krásnych deťúreniec a pred pár rokmi, keď boli naše dve dcéry ešte malé, som sa začala pohrávať s myšlienkou, že by som im mohla nejako spestriť jedálniček. Aby to nebolo „len“ jedlo naložené na tanieri, ale aby to bol pre ne aj zážitok pre oči ? .. a tak som začala tvoriť.

Nápady z internetu vystriedali časom vlastné 

Najprv som čerpala námety z internetu a neskôr som začala vymýšľať svoje vlastné. Ujalo sa to u nás do takej miery, že veľmi často pri otázke „Čo by ste chceli na večeru?“, počujem od mojich detí odpoveď „PREKVAPENIE“ ?

www.akcnemamy.sk: Jedlo hrou

Niekedy je to náročné a nie vždy sa mi chce, ale pohltilo ma to natoľko, že túžba vidieť ich šťastné pohľady je silnejšia ako moja lenivosť. Tvorím už dlho a myslela som si, že časom to pre deti začne byť nudné a nebude ich to zaujímať, ale musím povedať, že s pribúdajúcim vekom mojich starších dvoch dcér (9 a 8 rokov) sa nič nezmenilo a nadšenie je stále rovnaké. Každopádne, rastie mi nový stravník, ročný synček, u ktorého sa budem môcť realizovať zas inak, takými „chlapčenskejšími“ motívmi a už sa na to veľmi teším 🙂

Inšpirujú sa aj ostatní

Vzhľadom na pozitívnu odozvu môjho okolia som sa rozhodla, že by bola škoda nechávať si tieto moje „kreácie“ pre seba, a že možno tým inšpirujem ďalšie mamičky alebo minimálne poteším vaše oči.

 

Zdroj foto: Facebook Jedlo hrou.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár