NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY BLOG INŠPIRÁCIE TESTOVANIE

Hľadáte knihu pre deti, ktorá zaujme, ale aj poučí?

Redakcia
Share

Priznám sa, že rozprávky sa u nás hlavne počúvajú pri uspávaní, a to z audio nahrávok na YouTube. Väčšinou sa s manželom rozdelíme, on uspáva dve deti v jednej izbe a ja ďalšie dve deti v druhej izbe. Robievame to tak preto, lebo najmladšia Saška sa budí aj v noci, tak aby nerušila najstaršieho školáka, ktorý sa potrebuje dobre vyspať. 

Ako mama štyroch detí viem, že ťažko nájdem rozprávku, ktorá sa bude páčiť všetkým, a tak najstaršiemu školákovi kupujem inú literatúru ako mladším škôlkarom. Najťažšie bolo pre mňa upútať najmenšiu, takmer trojročnú Sašku, ktorú každé rozprávanie rýchlo omrzí.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuKeď mi však nedávno padla do rúk kniha o Máši a Medveďovi – Zbierka rozprávok, neváhala som. Toto bude určite ono! Je to predsa jej obľúbená rozprávka. A keďže nemusí sedieť pred televízorom, oplatí sa to skúsiť s obrázkami a textom, pri ktorom nebude iba pasívne počúvať, ale ju aj podnietim rozprávať.

Máša a Medveď – Zbierka rozprávok z Albatros Media

Kniha zafungovala úžasne. Nielen, že v nej nájdete 5 príbehov, ale aj nádherné ilustrácie. Kniha má pevnú väzbu a 128 strán. Príbehy sú aj poučné, zaujala nás najmä premena Máše na opičku, keďže odišla z domu a pridala sa k partii cirkusových opičiek. Prestala si umývať zuby, jedla iba hlúposti a správala sa ako opička, a tak jej postupne narástol chvost a ušká.

saska cita masu

Máša a Medveď

Prečítajte si aj o tom, ako vzniká u detí sebadôvera

“Miško, chcem sa znovu stať človekom!” fňukala Máša. Miško ju s úsmevom zobral na ruky. “Nechcem tento hlúpy chvost!”

Keď sa chcela vrátiť k medveďovi, na to, aby sa premenila naspäť, musela sa naučiť poslúchať – umyť  sa, vedieť pomôcť, poupratovať a začať sa učiť.

“Máša si teraz ochotne drhla zúbky, aby sa dostali do normálnej veľkosti. Dokonca bez reptania umyla riad.”

A čo na to Saška? Už mi pomáha aj vykladaním umývačky riadu:)

Alexandra Vrábelová

klub žien

2 komentáre

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *