Začnite písať

RECEPTY TESTOVANIE

Pečenie s deťmi je zábava! Mamičky testovali novú strakatú tortu

Dr. Oetker prichádza s novinkou – strakatou tortou Paula. V našej výzve sme oslovili čitateľky, ktoré by rady vyskúšali pečenie tejto novinky so svojimi ratolesťami. Mamičky sa s nami teraz podelili o svoje referencie z pečenia a doplnili ich aj o „fotodokumentáciu“. 

Originálna strakatá torta je inšpirovaná obľúbeným pudingom Paula, ktorý má rád snáď každý maškrtník. Príprava torty je natoľko jednoduchá, že by ju mali zvládnuť aj väčšie deti. Pozrite sa, ako sa pečenie podarilo našim čitateľkám. Pomáhali im pri tom ich detičky.

Že pečenie s deťmi dokáže byť zábava, vás presvedčia nasledujúce riadky. Takto sa testovalo našej prvej akčnej mamine Kristíne:

„Sladké môžem v akejkoľvek forme. Čím sladšie, tým lepšie. Takže balíček na testovanie Paulovej torty veľmi potešil. Sama sebe som dala výzvu upiecť tortu s dvomi akčnými synmi. Sama by som to mala šup-šup, no s ich pomocou to trvalo trošku dlhšie. Neporiadku narobili, akoby som robila trojposchodovú svadobnú tortu. ? Ale nevadí, radosť v ich očiach stála zato.

Dôležité bolo nájsť termín pečenia. Dovolenka, babkovci, stále to niečo kazilo. Deň D však nastal a ako prvé syn upratal kuchynskú linku, aby sme mali niekde priestor. Nasledovala bitka o dve rovnaké kuchynské stoličky, na ktorých deti chceli stáť. Potom nasledovala bitka, v ktorej miske sa bude piecť. Všetci chceli robiť všetko. Ešte že mám len dve ruky.“

Aký je postup pri pečení strakatej torty PAULA?

„Postup je veľmi jednoduchý a hravý. Je to recept, ktorý zvládne naozaj úplne každý. Balenie obsahuje tri menšie vrecúška, a k tomu potrebujete už len liter mlieka, trochu masla a jedno vajce. Najdlhšie na tom trvá asi 20 minútové pečenie v rúre.

Paulovu tortu tvorí korpus a vrstva vanilkového krému pokvapkaná čokoládovou zmesou. Stuhnutá a vychladnutá chutí ako puding, je svieža, dobre vyzerá v reze. Ideálna, ak potrebujete rýchlo pripraviť sladkú maškrtu a nestíhate vypekať, prípadne ňou viete pokojne zachrániť aj meniny vášho dieťaťa, na ktoré ste zabudli.“

Skvelá montessori aktivita pre deti

Jej príprava je perfektná montessori aktivitka pre deti. Nalievanie, presýpanie, zarovnávanie, lyžičkovanie kakaovej zmesi. Samozrejme, najväčší úspech malo ochutnávanie cesta. A chladnička sa otvára častejšie a každý tam nenápadne poškrabkáva lyžičkou.“

Akčnej mame Michaele sa tiež úspešne podarilo vytvoriť sladkú pochúťku. Chcelo by to vychytať niektoré „muchy“, no recept si veľmi pochvaľuje:

„Tortu sme robili cez víkend. Všetkým veľmi chutila. Vydarila sa – až na kakaové škvrny. Puding sa nám trošku zlial do jednej veľkej škvrny. Torte to ale neubralo na chuti, na výzore iba trošku. ? Oceňujem rýchlu a jednoduchú prípravu, ktorú určite zvládnu aj neskúsené žienky a jednoznačne aj oteckovia!“

Každá maškrta či jedlo lepšie chutí, ak ho pripravujeme spoločne a s láskou. Aj keď pri deťoch to nejde vždy tak idylicky, ako by sme si predstavovali. ? Čo tak vyskúšať upiecť sladkú maškrtu aj u vás doma? Vaše ratolesti sa určite rady pohrnú do takejto spoločnej aktivity!

Za spoluprácu ďakujeme akčným maminám, ktoré sa nám zapojili do testovania a rovnako partnerovi Dr. Oetker!

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *