NAČÍTAVAM

Začnite písať

BLOG MAGAZÍN RODIČOVSTVO

Z rodičov spolubývajúci alebo ako sa vyhnúť partnerskej kríze

Share

Stali ste sa teraz alebo dávnejšie rodičmi? Gratulujem! No nezabúdajte, že ste stále aj partnermi.⁣⁣ Nachádzate si čas pre aktivity vo dvojici?

⁣Veľmi často sa v rodinách opakuje jeden scenár. Narodí sa bábo, neskôr možno druhé, tretie… Muž ráno vstane, ide do práce, večer sa k vám vráti, zatiaľ čo varíte niečo pod zub, sa on hrá s potomkami. Deti dáte spať a ste šťastná, ak máte po celom dni silu sa aspoň osprchovať. ⁣⁣

Zažívate aj vy tento stereotyp?

⁣⁣U nás to bolo, a priznávam, že občas aj je, podobné. Môj manžel Jakub ráno odíde, večer príde, on zaspí pred televízorom, ja pri malej. V lepšom prípade zaspíme pri nejakom seriáli spolu. Keď sa naše životy takto zacyklia, vôbec niet divu, že čoraz častejšie sa skloňuje slovo kríza, v horšom prípade rozvod. Z partnerov sa stanú jednoducho spolubývajúci.

⁣⁣

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snaha o spoločne trávenie času nemá skončiť po svadbe

Súhlasím s tvrdením každého rodiča, ktorý jednoducho vie, že po celom dni už nezostáva veľa energie na nejakú aktivitu vo dvojici. Ruku na srdce. Koľkokrát za mesiac si dokážete nájsť s partnerom čas len pre seba? Neviem ako pre vás, ale pre nás partnerstvo svadbou (ani pôrodom) nekončí. A tvrdenie „teraz sa už nemusíme toľko snažiť, veď sme svoji a máme dieťa“, už dávno nie je v kurze.

40 tipov na aktivity vo dvojici

Práve preto, že sú z nás manželia a rodičia, musíme na našom vzťahu zamakať. Len nech nás niekto skúsi súdiť za to, že chceme nachvíľu zabudnúť, že sme rodičmi a pripomenúť si, že sme partnermi. Aj preto vzniklo mojich 40 tipov na aktivity vo dvojici na stieracích plagátoch. Aby som inšpirovala nielen nás dvoch, ale aj všetkých, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. Pre každého, kto chce mať so svojím partnerom nové zážitky a neobmedzovať sa len na večerný televízny program. Vďaka nim nemusíme hľadať inšpiráciu na internete, ale máme to všetko na jednom plagáte a pod nosom.

 

A keď nemáme čas, energiu alebo chuť na nejakú aktivitu z plagátu, aspoň sa veľa rozprávame, plánujeme, vymýšľame, smejeme sa, … veď aj také obyčajné bytie jedného pri druhom má svoje čaro, však?

 

 

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *