Začnite písať

INŠPIRÁCIE ROZHOVORY

Eva Petrovičová: Prázdnotu som zapĺňala jedlom

Evka Petrovičová sa jedného dňa rozhodla, že prestane s nezdravým stravovaním. V tej chvíli sa jej zmenil život. Nielen, že sa vyriešili jej zdravotné problémy a získala peknú postavu, dnes už radí aj iným. V čom je tajomstvo jej premeny?

Aká bola tvoja cesta k Superlady alebo super postave? Mala si niekedy problém s hmotnosťou?

Keď som mala 20 rokov, odišla som za prácou a cudzím jazykom do Londýna. Bolo to náročné obdobie. Cítila som sa sama a opustená v cudzom svete bez pochopenia, lásky, súcitu a porozumenia. Svoju prázdnotu som začala zapĺňať jedlom, konkrétne to boli sladkosti.

Sladkosti som jedla na dennom poriadku. Rôzne čokoládky, keksíky, cukríky. Keď ma to chytilo, bola som schopná neskoro večer sa obliecť a ísť do najbližšieho obchodu kúpiť si tabuľku čokolády a zjesť ju na posedenie. Pamätám si tie pocity, keď som sa doslova napchávala čokoládou. Cítila som sa v tom momente super, kŕmila som svoje emócie, zapĺňala som svoju prázdnotu cukrom. Ten super pocit trval, ale len veľmi krátko, hneď ako som dojedla, tak som si uvedomila, čo som to spravila a prišli hrozné výčitky svedomia.

Aká som sprostá a k tomu ešte aj tučná a škaredá. Začala som priberať. Kilá navyše stúpali, ale moje sebavedomie rapídne klesalo. Nárazovo som pribrala 7kg. Všetko sa mi to „nalepilo“ na boky a brucho.

Eva Petrovičová kedysi

Trpela som bulímiou, čo som zjedla som vyvrátila. Moje telo nedostávalo žiadne živiny a vitamíny len množstvo cukru a prázdnych kalórii. Zdravotné problémy nenechali na seba dlho čakať. Začali mi vypadávať extrémne vlasy, moje nechty boli, ako papier, akné po celej pleti, našla som si hrčku v prsníku, mala som problémy s trávením, bývala som hrozne unavená, vyčerpaná a ráno vstať z postele o 8 hodine bol pre mňa obrovský problém.

Vtedy som si povedala dosť!!! Musím s tým niečo robiť, je to moja zodpovednosť a je to v mojich rukách, ako budem vyzerať a cítiť sa o rok, o dva, o desať rokov.

Čo ti pomohlo? Kde si našla návod na štíhlu líniu?

Keď to veľmi zhrniem dala som a stále dávam do praxe 3 sily superlady: myslenie, strava a pohyb a toto učím v dnešnej dobe ženy. Toto ma priviedlo k tomu, že celý môj život sa rapídne zmenil k lepšiemu a je to len preto, lebo som sa zmenila JA. Zmenila som svoje myšlienky, svoje vyžarovanie a toto všetko sa odzrkadlilo v mojom živote.

Už teraz viem, že naše telo a zdravie sú len zrkadlom nášho myslenia, stravy a pohybu v ničom inom to nie je! My sme tvorcami nielen nášho života, ale aj nášho JA.

Prečítajte si aj rozhovor s blogerkou Mama na tretiu, Evou Štípalovou

Eva Petrovičová teraz

Niekedy zdôrazňuješ, že pri chudnutí je dôležitá aj psychika. Máš nejaké obľúbené
afirmácie?

Áno mám, pravidelne ich používam a učím ženy, aby ich tiež začali pravidelne používať. Naše myšlienky majú silnú moc, ale slová ešte silnejšiu. Čo sa týka afirmácii, je veľmi veľa, ale tieto sú najviac používané:
Som Láska. Mám sa rada. Ja to dokážem, ja to zvládnem. Verím si. Mojím telom prúdi láska, šťastie a radosť. Som vďačná za moje zdravé telo. Som zdravá a krásna žena. Mám sa rada a vážim si samu seba. Milujem sa a preto dávam sama sebe len to najlepšie.

Čo považuješ za najťažšie pri rozbiehaní podnikania?

Nájsť si to svoje poslanie, svoju vášeň, to prečo človek prišiel na túto zem. Ja som toho názoru, že každý na tejto zemi má svoje poslanie, prečo je tu. Keď človek objaví, prečo je tu, čo má ďalej odovzdávať ďalším ľudom, zapojí do toho správne stratégie a vytrvá, tak potom je to už relatívne ľahké. Stačí sa už iba učiť od tých najlepších v danom obore, zavádzať tie veci do praxe, nevzdávať, ale práve naopak vytrvať a zvíťaziť.

Vydala si úspešnú knižku už aj pripravuje dotlač. Čo všetko v nej nájdeme?

Kniha je rozdelená na 3 časti. Prvá časť je o myslení, sebaláske o novej identite, ktorú je potrebné si nastaviť, keď si chceme vybudovať svoje nové JA. Druhú časť som pomenovala TELO. V tejto časti nájdete, ako si nerobiť smetisko z vlastného tela, ako detoxikovať telo, ale aj zároveň myseľ.

Tiež sa čitateľky dočítajú, ako sa stravovať, ako kombinovať potraviny…atď. A tretia časť sú čisto FIT recepty z mojej kuchyne. Recepty sú veľmi jednoduché, rýchle a budú chutiť nielen danej žene, ale aj celej rodine. Je zložená z mnohých praktických rád a receptov.

Z čoho vychádza tvoja teória? Na čo kladieš dôraz – na cvičenie, na stravu…?

Celá značka SUPERLADY je postavená na 3 silách a to je sila myslenie, sila stravovania a sila pohybu. Toto sú kľúčové body. Stačí to dať len do praxe, vytrvať, robiť to pravidelne a kila pôjdu postupne dole a sebavedomie hore.

Stále je populárne tvrdenie, že ak chce žena schudnúť, mala by sa vzdať sacharidov, teda hlavne pečiva, koláčov, cestovín… Dá sa aj takouto cestou dosiahnuť želaný efekt?

Áno, samozrejme, dá. Zmena stravy je dôležitá. Ak chce žena skoncovať s kilami navyše raz a navždy a popritom sa cítiť sebavedomo, príťažlivo sa sexy nesmie zabúdať, že to nie je diéta. Je to celková zmena životného štýlu. Zmena myslenia, zmena stravovania a aj zmena doterajšieho pohybu. Viac o týchto veciach píšem v knihe Som SUPERLADY.

Ako dlho si knižku pripravovala?

Celý proces od písania až po dobu, keď som ju držala v rukách trval 3 mesiace.

Pre svoje fanúšičky robíš pravidelne videá s receptami. Ktorý je tvoj obľúbený?

Fuuuuha. Dobrá otázka! Mám ich veľmi veľa, ale môj najobľúbenejší je momentálne
maková pochúťka. Robím si ju vždy keď dostanem chuť na sladké. Je veľmi jednoduchý až
primitívny:) Banán si nakrájame na kolieska a dáme na tanier. Maslo si roztopíme a zmiešame s makom a medom, následne makovú zmes dáme na banány a môžme si pochutnať. Vravela som, že je to až primitívny recept, ale taaaaaaak dobrý:) A ešte vám dám jeden typ na fit maškrtu. Zmixovať zrelé avokádo s banánom s kakaom a medom. A vznikne z toho čokoládový puding! Je to božskéééé!

Aká by mala byť alebo aká je superlady?

Superlady, je žena, ktoré sa rozhodne, že chce zmeniť to, čo vidí v zrkadle. Rozhodne sa, že ide začať na sebe pracovať nielen po tej fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Vedome sa rozhodnúť je prvý krok ku zmene a znamená to, že už nie je cesty späť. Myslím späť k starým stravovacím návykom a starému životnému štýlu. Už keď sa raz rozhodne, tak za sebou zavrie pomyselné dvere za svojím starým JA a začína pracovať na svojom NOVOM JA.

Kde ťa nájdeme…?

Nájdeme ma na mojich sociálnych sieťach na Facebooku aj na Instagrame, som tam, ako superlady Evka Petrovičová. Ďalej ma môžete stretnúť na rôznych seminároch a eventoch osobného rastu. A už čoskoro, budúci rok ma môžete stretnúť na mojom prvom seminári, ktorý chystám pre ženy, už začiatkom budúceho roka a veľmi sa naň teším.

Čo by si poradila iným ženám na ceste za vlastným snom?

Nikdy, ale nikdy sa nevzdať. Mať jasný cieľ, čo chcem a prečo to vlastne chcem. Mať jasný plán a stratégiu. Vystupovať zo zóny komfortu každý deň a kráčať každý deň za svojím snom. A keď sa nevzdáš, tak na 100% zvíťazíš!

Tagy

1 Komentár

Zanechaj nám svoj komentár