Začnite písať

AKČNÉ TIPY

Ako doma učiť deti matematiku? Toto vám zaručene pomôže

Možno by sa aj váš prvák, druhák či tretiak rád pochválil ako vie počítať bez toho, aby ste ho z pozície dospelého – autority museli kontrolovať, keď už máme tú „domácu školu“. Pri vyriešení úloh z Kartičiek sa skontroluje sám a na vás ostane už len pochvala. Žiadne prepočítavanie či označovanie chýb.

„Podávame  pomocnú ruku rodičom a sprístupnili sme našu aplikáciu Autokorektívne kartičky ZADARMO. Aplikácia je vhodná pre všetky typy mobilných zariadení, telefónov, tabletov, notebookov a samozrejme aj stolných počítačov“, hovorí Martina Totkovičová z vydavateľstva ABCedu

Precvičovanie matematických zručností hravou a nenásilnou formou

Autokorektívne kartičky, slúžia na precvičovanie matematických zručností hravou a nenásilnou formou. Sú ideálnou pomôckou pre žiakov 1. – 4. ročníka, ktorí ani počas karantény nechcú zanevrieť na svoje vedomosti, no zároveň sa nedokážu sústrediť na klasický monotónny spôsobu učenia, ktorý sme doteraz poznali.

Sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie

V našej aplikácii môžu deti trénovať sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie, pri ktorom sa hra a vzdelávanie sa spájajú do jedného. Pri počítaní príkladov odstupňovaných podľa náročnosti a úlohy sú gradované. Kartičky rozvíjajú nielen matematiku, ale aj trpezlivosť, sústredenosť a kognitívne zručnosti. Príjemné digitálne prostredie spájajúce matematiku, vizuálne prvky a formát hry zaručí, že deti budú Autokorektívne kartičky brať ako zábavku. K úlohám je možné sa opakovane vrátiť, alebo aj sledovať čas, pre súťaživých je dokonca pripravená virtuálna medaila. Pre svoju nevšednosť môžu osloviť aj žiakov s rôznymi poruchami učenia.

5 tipov, ako pracovať doma popri deťoch a udržať si chladnú hlavu

Spojenie príjemného s užitočným

Zošit A si môže vyskúšať aj predškolák a zošit C je určený  pre všetkých, kto si chce precvičiť násobilku. Nerozdeľujeme presne po ročníkoch, pretože náročnosť môže byť pre každého iná, niektorý štvrták možno nevie násobilku a zase na druhej strane prvák zvláda aj počítanie do sto, v zošite B. Chceme tak spájať príjemné s užitočným a ukázať deťom, že učenie vie byť aj zábava a nie striktne zaškatuľkovať vedomosti podľa ročníka.

Na prácu s Autokorektívnymi kartičkami nie je potrebná pomoc učiteľa alebo rodiča, keďže výsledky aplikácia skontroluje sama. Vy tak budete mať o starosť menej a zároveň môžete mať istotu, že deti si aj bez vášho drobnohľadu cibria svoje mozgové závity.

Čo vám a vašim deťom prinesie čítanie?

Aplikácia je zadarmo prístupná počas celého trvania mimoriadneho stavu.

Nájdete ju na www.abcguru.sk , stačí sa registrovať.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *