NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ MAMY AKČNÉ TIPY KARIÉRA MAGAZÍN ODPORÚČAME TECH Uncategorized VZDELÁVANIE

DigiWoman – počítačové kurzy pre mamičky na materskej

Share
digiwoman

Čaká vás návrat do práce po materskej dovolenke? Bojíte sa, že už nebudete v obraze, alebo potrebujete oprášiť svoje počítačové zručnosti? Občianske združenie Aj Ty v IT v spolupráci so spoločnosťou Microsoft Slovakia  spúšťa nový dlhodobý vzdelávací projekt s názvom DigiWomen. Jeho cieľom  je pomôcť ženám na materskej a rodičovskej dovolenke, alebo tesne po nej, s  návratom do práce.

Návrat so vztýčenou hlavou

Na Slovensku sa len 30 % žien po materskej či rodičovskej dovolenke vráti na rovnakú pozíciu, z akej  odchádzali. A hoci už legislatíva umožňuje zostať na MD alebo RD aj otcom, sú to najmä ženy, ktoré  zostávajú s deťmi doma – v priemere 26 mesiacov, niekedy sú to však aj roky. Čas, ktorý venujú ženy  deťom je nenahraditeľný, častokrát ale negatívne vplýva na ich kariéru, finančné zabezpečenie a  samostatnosť.

Prostredníctvom projektu DigiWomen im preto poskytneme základnú orientáciu aj  najnovšie tipy v práci s Outlookom, SharePoint, Teams a Excel. V nadstavbovej časti tiež Access,  Power Automate, SQL a Azure. Kurzy sú prístupné online pre celé Slovensko a účastníčky si môžu  vybrať z dvoch časov, ktorý nastaveniu ich režimu s dieťaťom vyhovuje najlepšie. 

Viac žien v IT-sektore

Program DigiWomen je ďalším dielom mozaiky, ktorú skladáme už osem rokov a ktorou  podporujeme dievčatá a ženy v záujme o štúdium a prácu v IT. Hlavným cieľom je pomôcť im pri  návrate do práce so vztýčenou hlavou. Veľa žien stráca počas dlhšieho obdobia starostlivosti o  dieťa pracovné a hlavne digitálne zručnosti a toto obdobie pre ne následne prináša veľa stresu a  obáv. Slovensko potrebuje sebavedomé ženy, ktoré sa neboja výziev. My im vieme pomôcť v ich  profesijnom nastavení.” dôvodí zámery programu riaditeľka Aj Ty v IT Petra Kotuliaková.

 „Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, si uvedomujeme aké dôležité je stále sa učiť a pracovať na  sebe. Nové moderné technológie menia odvetvia i pracovné pozície. Tisíce ľudí bude musieť na  sebe zapracovať a osvojiť si nové zručnosti, ktoré budú v budúcnosti potrebné,” hovorí Rudolf  Urbánek, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. „Veľký potenciál  vidím v dievčatách a ženách, pretože je ich stále v IT svete ako šafránu. Pritom, práve ženy prinášajú  do sveta IT diverzitu, kreativitu, ale aj empatiu. Iniciatíva DigiWomen, ktorú realizujeme s Aj Ty  v IT, je výbornou príležitosťou pre všetky ženy, ktoré sa ocitli na pomyselnom rozcestníku svojej  budúcej kariéry a chcú zvýšiť svoju hodnotu na trhu práce, sebavedomie či uplatniť sa v novom  odvetví či zamestnaní,” dopĺňa. 

Myslite do budúcnosti

V budúcnosti plánuje organizácia program rozšíriť aj na ostatné ženy. „Zrýchľujúca sa digitalizácia  a automatizácia v rôznych sektoroch vedie k úbytku nižšie kvalifikovaných pracovných miest, na  ktorých sú častejšie zamestnané práve ženy. To v budúcnosti môže ohroziť ich finančné a sociálne  istoty. Na každom pracovnom pohovore sa zároveň automaticky počíta s tým, že základné digitálne  zručnosti už máte. My preto chceme ženám takýto základný set zručností sprostredkovať. A ak sa im  osobná situácia zmení, budú sa už môcť na trhu práce pohybovať jednoduchšie a sebavedomejšie,”  komentuje plány organizácie projektová manažérka Veronika Pizano.  

Prvé workshopy DigiWomen štartujú 5. októbra.

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *