NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN RECEPTY Vianoce

Vianočné škoricové sušienky

Barbora Jelinek
Share

Vianoce sa pomaly blížia a s nimi aj pečenie sladkých dobrôt. Je to magické obdobie pri ktorom si môžeme púšťať koledy a tráviť s našimi najmenšími krásny čas. Deti sa radi hrajú s cestom a je to pre nich obrovská zábava. Malí pomocníci to určite neodmietnu a s radosťou si z cesta vytvoria tvary podľa svojich predstáv.

Na vianočné škoricové sušienky budete potrebovať pečiatky na sušienky, ktoré určite zoženiete aj s vianočnou tématikou. Oblečte si zásteru a pri pečení s deťmi očakávajte múka všade, len nie na doske na vaľkanie cesta. To ale vôbec nevadí. Sneh je predsa tiež biely a môžete sa spolu popri pečení zahrať na snehové kráľovstvo.

Potrebujeme:

500 g hladkej múky

180 g práškového cukru

250 g masla

2 vajíčka

3 lyžice medu

2 lyžičky škorice

Príprava:
Všetky suroviny zmiešame, zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na hodinu. Cesto je trochu lepivé, ale odležaním stuhne. Cesto vyvaľkáme na cca 4 mm a vykrajujeme kolieska na ktoré otlačíme pečiatku. Aby sa pečiatka nelepila, je dobré ju “namáčať” do múky.
Plech si vyložíme papierom na pečenie a poukladáme na nich sušienky. Môžu byť aj tesne pri sebe, keďže sa pečením neroztekajú. Pečieme ich cca 8 minút pri teplote 180°. Ak všetky sušienky nezjedia deti, výborne sa hodia aj ku poobednej káve. Určite ich do Vianoc budete piecť ešte niekoľko ráz. Dobrú chuť!

 

 

 

 

 

Tagy
Barbora Jelinek
Barbora Jelinek

content creator, copywriter, influencer @z_dennika_reumamy

  • 1

Mohlo by sa vám páčiť

3 komentáre

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *