Začnite písať

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE

Vypustite deti z bubliny! Ako na to prezradí Slávka Kubíková

nerozbitné deti

Vypustiť deti z bubliny a nasmerovať ich k šťastnému detstvu! Mnoho rodičov má pocit, že detstvo ich detí je diametrálne odlišné od toho, aké zažívali oni sami. Ako však vychovávať deti v 21. storočí? Ako si poradiť s nástrahami digitálneho sveta, a vrátiť deťom šantenie na lúke či v mlákach? To všetko sa dozviete na online prednáške autorky dvoch knižných bestsellerov Slávky Kubíkovej.

“Ide o to, že generácia dnešných detí je veľmi krehká. Volajú ju aj generáciou snehových vločiek. Tie deti nie sú zlé, ale sú akési smutnejšie, psychicky labilnejšie, nesamostatné, ťažko sa im zdolávajú nároky života. Má to svoje príčiny. Keď ich človek pochopí, vie, akým smerom má výchovu smerovať, aby tomu zabránil. A aby vychoval životaschopné, smelé a samostatné deti. O tom je klub nerozbitných detí,” hovorí Slávka Kubíková, ktorá sa o tému rodičovstva v uponáhľanej dobe začala venovať práve pri výchove vlastných detí.

“Rodič dostáva v dnešnej dobe veľké množstvo rozporuplných rád a výchovných teórii. Potrebovala som sa sama v tom zorientovať, hľadala som to podrobne a do hĺbky – v literatúre, aj u múdrych ľudí – a s výsledkom som sa podelila v knihe,” vysvetľuje knižná autorka, ktorá si myslí, že kým bol kedysi najväčším problémom nedostatok, dnes ním je paradoxne prebytok či neschopnosť nájsť kľúč k tomu, ako zvládať všetky ponúkané materiálne i zážitkové možnosti.

Prečítajte si tiež, ako podporiť samostatnosť detí vďaka pomoci v domácnosti.

“Človek musí sám pre seba hľadať hranicu toho, čo vlastne naozaj potrebuje, a čo ani nie. Ak sa táto hranica nehľadá pri deťoch – inými slovami sa zahŕňajú všetkým možným aj nemožným: vecami, hračkami, oblečením, krúžkami, atrakciami, tabletmi a podnetmi všetkého druhu – strácajú vzácne príležitosti nacvičiť si v detstve podstatné životné zručnosti. A práve z toho pramení krehkosť tejto generácie.”

Kubíkovej knižná prvotina Klub nerozbitných detí si hneď získala pozornosť mnohých čitateľov, neskôr k nej pribudol ďalší titul, ktorý sa hlbšie venuje spojeniu detstva digitálnej doby. A aj o tejto oblasti vo výchove bude rozprávať návštevníkom webinára, ktorí záujemcovia môžu absolvovať z pohodlia svojho domova.

Slávka Kubíková

Pôsobila v biznise, aj v médiách. Vie spraviť finančnú analýzu, no miluje tiež poéziu slov, tónov a farieb. Keď sa stala rodičom, tieto jej dve stránky sa prepojili v písaní o výchovných a rodinných témach. Začala hlbšie študovať otázky detskej psychológie a výchovnú literatúru. O tom, na čo som prišla, najprv publikovala články a neskôr to najdôležitejšie spísala do knihy Klub nerozbitných detí, ktorá sa stala bestsellerom. Neskôr vydala druhú knihu s názvom Krotitelia displejov.

Webinár sa uskutoční 2.12.(streda) o 18:00.

Vstupenky: bit.ly/NerozbitneDeti_0212

Event: https://www.facebook.com/events/175150374278995/

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár