NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN RODIČOVSTVO TECH TLAČOVÁ SPRÁVA VZDELÁVANIE

NiniNana – Slovenčina hrou učí hravo tých najmenších

Redakcia
Share

V aktuálnej situácii sa edukácia pomaly presúva do online sveta. Okrem žiakov základných škôl sa to týka aj tých najmenších v materských školách. Túto vekovú kategóriu je niekedy ťažké zaujať a sústrediť ich pozornosť na učenie. S tým môže rodičom pomôcť nová aplikácia, ktorá učí deti nové slová v sprievode prefíkanej líšky a múdreho zajačika. Aplikácia je určená pre deti od 2 do 6 rokov, je bezplatná k stiahnutiu a bez reklám.

Učenie pre deti ešte nikdy nebolo takéto zábavné. V aplikácii si Občianske združenie Ahojte v spolupráci s digitálnou agentúrou 22MEDIA pripravili sériu zábavných a náučných hier, ktoré zaujmú deti hneď na prvýkrát. Jazyková vzdelávacia aplikácia s názvom NiniNana – Slovenčina hrou je primárne určená pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov ako prostriedok na výučbu primárneho alebo aj cudzieho jazyka.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuNázvy zvieratiek sú spestrené vo forme skladačiek, predmety v domácnosti a kúsky oblečenia tiež čakajú na vhodné zaradenie. Názvy ovocia a zeleniny sa deti naučia vďaka výrobe lahodnej šťavy a jemnú motoriku zapoja pri pukaní balónov tých správnych farieb alebo pri určení správneho ročného obdobia. Pri splnení jednotlivých úloh v hrách dostanú detičky za odmenu hviezdičky.

„V sprievode zvieratiek Nini a Nana sa detičky naučia celkovo až 200 slovenských slovíčok jednoducho a zábavnou formou. Aplikácia je vystavaná podľa znalostí škôlkarov, ale siahnuť po nich môžu aj staršie deti, pre ktoré slovenčina nie je materinským jazykom. V budúcnosti preto chceme priniesť svet NiniNana, popri slovenskom a maďarskom jazyku, aj v iných jazykových mutáciách,“ povedal o aplikácii manažér projektu, Jozef Múcska.

Slovenčina hrou je aplikácia bezplatná, bez reklám a vznikla aj vďaka Férovej nadácii od O2. Vďaka tomu je dostupná pre všetky mobilné zariadenia (mobily, tablety, notebooky, chromebooky a pod.) na báze Androidu aj iOS. Cennou pomôckou môže byť aj pre pedagógov, nakoľko jej desktop verzia je dostupná aj pre interaktívne tabule, stolové počítače a notebooky, tak svoje miesto bude mať aj v materských školách, centrách voľného času alebo jazykových školách. Edukačné videá so zvieratkami Nini a Nana sú dostupné aj na Youtube kanáli projektu, pričom postupne naň bude pribúdať aj ďalší obsah.

Nakoľko je NiniNana komplexným projektom, tak náučná jazyková aplikácia je obohatená aj o bezplatne dostupnú webovú stránku s pestrým edukačným obsahom. Na stránke www.nininana.sk sú pripravené kreatívne videá z originálnej tvorby, omaľovánky na vytlačenie, rozprávky, básničky, riekanky a detské pesničky na zábavu pre menších i väčších. Pre rodičov je dostupný aj blog a sociálne siete s cennými radami pre zábavu detí, edukáciu a rodinný život, pričom obsah na týchto platformách sa postupne rozširuje.

Aplikácia a celkovo svet NiniNana ponúka rozumne využitý čas pred tabletmi aj pre najmenších, vďaka čomu môžu tieto znalosti etablovať aj do každodenného života. Dostupné rozšírenia na webe zabavia rodičov a budú cennou pomôckou aj pre pedagógov v materských školách.

klub žien
Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *