Začnite písať

AKČNÉ TIPY RODIČOVSTVO

RTVS uvedie dokument V sieti o zneužívaní detí na internete

v sieti

Film V sieti zvíťazil v kategórii Najlepší dokument na 28. ročníku cien Český lev. Ocenili ho aj diváci, vďaka ktorým získala kontroverzná snímka cenu filmových fanúšikov. Jeho premiéru v marci minulého roka ovplyvnila korona. No snímku si môžete pozrieť už zajtra vo vysielaní RTVS.

O filme

Dokumentárny film režisérov Barbory Chalupovej a Víta Klusáka, ktorý v rámci psychosociálneho experimentu mapuje tabuizovanú tému kyberšikany a sexuálneho zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami predstierajú 12-ročné dievčatá na sociálnych sieťach. Pomocou falošných profilov sa k nim dostane veľké množstvo sexuálnych predátorov rôznych vekových kategórií. Dokument je veľmi autentický a aj samotné herečky sú často zaskočené počínaním a požiadavkami mužov.

Nezatvárajme pred tým oči

Mnoho rodičov často nemá prehľad s kým ich deti komunikujú cez sociálne siete. Naučiť deti digitálnej gramotnosti a rozprávať sa s nimi aj o týchto témach by malo byť pre dnešných rodičov samozrejmosťou. Tak ako nás kedysi naše mamy vystríhali, aby sme sa na ulici nerozprávali s cudzími ľuďmi, musíme dnes naše deti oboznámiť aj s nástrahami online sveta.

Pokiaľ neviete, ako svoje deti vystríhať, pomôže vám platforma Stalo sa to, ktorej cieľom je poukazať na fenomén groomingu, sexuálneho zneužívania a vykorisťovania deti a mladých ľudí v online priestore. Pomocou infografík sa dokážete rýchlo v problematike zorientovať a v prípade potreby vyhľadať pomoc.

 

Dokument V sieti si môžete pozrieť už zajtra 10.3.2021 o 20:10 na Dvojke.

 

Šéfredaktor magazínu HOAX: Ženy sa nechajú zaslepiť láskou cez internet, a potom sa stávajú obeťami vydierania

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár