NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY CESTOVANIE CESTUJEME S DEŤMI MAGAZÍN TLAČOVÁ SPRÁVA

Chodník korunami stromov Bachledka je už otvorený

Redakcia
Share

Prechádzka v korunách stromov bude po dlhom čase opäť otvorená, a to každý deň od soboty 24.4.  Návštevníci a turisti môžu prísť na ideálny jednodňový výlet na hrebeň Spišskej Magury a preskúmať tunajšiu prebúdzajúcu sa jarnú prírodu. Príjemná prechádzka pre všetkých je obohatená o zaujímavé informácie a dobrodružstvo, ale aj občerstvenie z reštaurácie Panorama. Pre prvých návštevníkov čaká dokonca aj prekvapenie!

Chodník korunami stromov ponúka okrem jedinečnej prechádzky v korunách stromov aj priblíženie života v miestnych lesoch, kde sa stretáva Pieninský a Tatranský národný park. Pre veľkých aj malých sú tu edukačné tabule a interaktívne prvky, z ktorých sa môžu návštevníci dozvedieť mnohé zaujímavé informácie o zvieratách, rastlinách, vtákoch, či stromoch.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuAprílové otvorenie bude sprevádzané aktuálnymi opatreniami, ktoré zaistia čo najväčší komfort a bezpečnosť aj pre návštevníkov, aj pre zamestnancov. Základ je povinnosť nosenia rúška, rozmiestnenie desiatok dezinfekčných prostriedkov, či dodržiavanie rozostupov. Reštaurácia Panorama, ktorá je hneď vedľa Chodníka, ponúkne občerstvenie vo forme výdaja. Terasa s nádherným výhľadom na masív Belianskych Tatier bude otvorená až po ďalšom uvoľnení opatrení. Návštevníci si môžu vstupenky kúpiť na mieste.

Čo všetko Vás na Chodníku čaká?

Chodník korunami stromov sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury. Prechádzka od koreňov až ku korunám stromov je dlhá 1234m a je zakončená 32m vysokou vyhliadkovou vežou, na vrchole ktorej sa nachádza priehľadná pochôdzna sieť, a z ktorej vedie 67m dlhý suchý tobogan. Život lesa tak máte možnosť spoznať z vtáčej perspektívy, pozrieť  si okolité dediny, a za priaznivého počasia dokonca uvidíte aj Tri koruny na poľskej strane.

Poznáte domčeky na strome? Prinášame vám 6+1 tipov na zážitkové ubytovanie

klub žien
Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *