Začnite písať

CESTUJEME S DEŤMI INŠPIRÁCIE

Bachledka pripravuje novú atrakciu – Kráľovstvo lesa!

Veľký edukačno-zábavný park ponúkajúci zábavu pre celú rodinu pribudne už toto leto v júli. Ponúka práve Bachledova dolina.

Zábava, radosť a iskra v detskom oku. To všetko sľubuje Kráľovstvo lesa Bachledka – jedinečné prírodné ekologické zábavno-edukačné detské ihrisko obklopené lesom na vrchu Spišskej Magury. Miesto len pár metrov od obľúbenej atrakcie Chodník korunami stromov ponúka nie len príjemné prírodné prostredie, ale i vábivé výhľady na majestátne štíty Belianskych Tatier.

S rozlohou takmer 5 000 m2 a s vyše 24 atrakciami sa Kráľovstvo lesa stáva výnimočným miestom pre celodenný rodinný výlet. Kým sa deti vybláznia na kĺzačkách, lanových dráhach, megatrampolíne, či iných zábavných prvkoch, rodičia si môžu oddýchnuť a kochať sa výhľadmi na okolitú prírodu, či naučiť sa niečo nové spolu so svojimi deťmi. Areál nemyslí len na zábavu, ale ponúka aj viacero edukačných hier a prvkov, ktoré deti aj rodičov hravou formou zoznámia s okolitými lesmi a ich obyvateľmi. Väčšina areálu je tvorená z prírodných materiálov. Herné zostavy z agátového dreva bez povrchových náterov, chodníky a dopadové plochy z drevnej štiepky a kameniva. Celé ihrisko je pritom s citom zasadené do okolitej prírody a atrakcie sú prispôsobené terénu, tak aby sa minimalizovali stavebné zásahy do prostredia a stromov rastúcich navôkol. V okolí budú postupne vysádzané desiatky rôznych drevín.

Eko a baby friendly koncept

Tak, ako celé stredisko Bachledka Ski&Sun, aj Kráľovstvo lesa myslí ekologicky. V rámci areálu sú osadené informačné tabule so zaujímavými informáciami nielen o spôsoboch ochrany životného prostredia. Pri realizácii sa spolupracovalo najmä s regionálnymi dodávateľmi. Bachledka už niekoľko rokov podporuje zero-waste životný štýl – vo všetkých prevádzkach sa minimalizuje používanie jednorazových plastov a pri projektoch používame obnoviteľné zdroje. V celom areáli sú rozmiestnené odpadkové koše na triedený zber. Celé stredisko je babyfriendly a návštevníkom ponúka zázemie pre rodiny s bábätkami v reštaurácii Panorama, ktorá je v blízkosti Kráľovstva lesa.

15+ tipov na výlety na Liptove. Kam sa oplatí ísť aj s deťmi?

Ako sa do Kráľovstva lesa dostanete?

Najjednoduchšou, najrýchlejšou a najpohodlnejšou z možností ako sa do Kráľovstva lesa dostať je použitie kabínovej lanovky z Bachledovej doliny. Kabínová lanovka pohodlne odvezie aj detský kočiar, bicykle či psíkov. Starých rodičov, ktorí si rodinné dobrodružstvo nechcú nechať ujsť, táto možnosť tiež poteší. Ak však máte radi aktívny pohyb, môžete vyskúšať novinku sezóny, e-biky, ktoré si môžete vyzdvihnúť pri nástupnej stanici kabínovej lanovky. Milovníci pešej turistiky sa môžu na vrchol Spišskej Magury dostať príjemnou prechádzkou z Bachledovej doliny, z Malej Frankovej alebo z Jezerska.

Kráľovstvo lesa Bachledka bude v prevádzke od mája do októbra každý deň. Otváracia doba sa počas mesiacov mení. V ponuke sú aj výhodné rodinné a skupinové vstupenky, a tiež zľavnené kombinované lístky s lanovkou a Chodníkom korunami stromov. Deti do 3 rokov majú v sprievode dospej osoby vstup zdarma. Bachledova dolina sa naozaj snaží byť prístupná všetkým.

Tipy na výlety: Čo sa oplatí vidieť v okolí Ružomberka?

Nuda nehrozí

Bachledka Ski & Sun ponúka širokú paletu služieb pre krásny a pohodlný výlet. Počas návštevy si môžete vychutnať prechádzku v korunách stromov, adrenalínovú jazdu najdlhším slovenským suchým toboganom, rodinnú jazdu na bobovej dráhe, sokoliarske vystúpenia a ďalšie rodinné atrakcie. Jedinečným miestom na chutný obed je dizajnová reštaurácia Panorama Bachledka, ktorá ponúka pestrú škálu jedál pripravovaných z lokálnych surovín, detský kútik a terasu s panoramatickým výhľadom. Ubytovať sa v blízkosti nebolo nikdy jednoduchšie. Stredisko dnes ponúka hneď niekoľko možností priamo v areáli. Rodinné apartmány Bachledka pri nástupnej stanici lanovky, útulný penzión v malebnom Jezersku či zážitkové apartmány Panorama na samom vrchole Spišskej Magury.

Učarovala aj vám Bachledova dolina? Potešíme sa, ak nám dáte vedieť.

Poznáte domčeky na strome? Prinášame vám 6+1 tipov na zážitkové ubytovanie

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár