NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY BÁBÄTKO MAGAZÍN ODPORÚČAME PR ČLÁNKY TEHOTENSTVO ZDRAVIE

Bezproblémové dojčenie NIE JE samozrejmosť. Naučte sa, AKO na to

Share
dojčenie

Začiatky rodičovstva a predovšetkým materstva môžu byť náročné. Zrazu sme v pozícii, ktorá je nám taká prirodzená a pritom úplne cudzia. Krok po krôčiku si vytvárame režim, zžívamé sa s tým malým človiečikom a učíme sa, ako dopriať jemu aj sebe tú najkvalitnejšiu starostlivosť. Spoločnosť Medela sa už celých 60 rokov snaží podporiť matky v schopnosti dojčiť nie za cenu dosiahnutia maximálneho zisku, ale kvalitnými produktmi spríjemniť ženám dobu raného materstva. Veľmi špecifické je zameranie firmy na skupinu matiek detí predčasne narodených. V tomto smere je firma špičkou na trhu.

Ako vznikla spoločnosť Medela a čo je jej hlavným posolstvom a filozofiou?

Z malej rodinnej firmy založenej v roku 1961 vyrástla dnešná akciová spoločnosť Medela AG s celosvetovou pôsobnosťou. Po dlhých 60 rokov sa nezmenilo jej pôvodné zameranie na výskum, vývoj a výrobu zdravotníckych odsávacích systémov vrátane programu zameraného na výskum materského mlieka a na základe jeho výsledkov na výrobu pomôcok k podpore laktácie a dojčenia určených pre profesionálov i dojčiace matky. Hlavným cieľom a zároveň filozofiou firmy je využiť potenciál svojich zamestnancov k nepretržitému zlepšovaniu technickej úrovne produktov s využitím nových technologických postupov. Preto sú produkty firmy vždy unikátne.

Čo všetko spoločnosť ponúka a na koho sa zameriava?

V sekcii zameranej na podporu laktácie a dojčenia ponúka Medela AG výrobky pre špecifickú skupinu zákazníkov – tehotné ženy a matky po pôrode a tiež pre profesionálov, ktorí sa o ne starajú v čase tehotenstva a najmä v popôrodnom období. Škála produktov nie je príliš široká, ale práve preto sa veľmi cielene zameriava na podporu fyziológie laktácie a dojčenia. V prípade, že je potrebné riešiť problémy spojené s poruchami tvorby materského mlieka alebo s popôrodnými problémami novorodenca, je na výber niekoľko veľmi špecifických pomôcok pre kŕmenie detí, ktoré nie sú schopné samy sať materské mlieko.

V čom je iná od ďalších značiek a aké sú podľa vás jej prednosti?

Originalita produktov firmy Medela AG je daná ich sofistikovanosťou, poctivým dlhodobým výskumom, spoluprácou s renomovanými vedeckými pracoviskami na svetových univerzitách, s významnými predstaviteľmi z radov lekárskych odborníkov v oblasti svetovej neonatológie a pediatrie, gastroenterológie, imunológie, neurológie, psychológie. Firma komunikuje problematiku podpory laktácie a dojčenia na úrovni WHO a UNICEF, takisto spolupracuje s laktačnými ligami v jednotlivých štátoch. Medela AG spája odborníkov na svetových kongresoch venovaných materskému mlieku a dojčeniu.

Firma sa snaží podporiť matky v schopnosti dojčiť nie za cenu dosiahnutia maximálneho zisku, ale kvalitnými produktmi spríjemniť ženám dobu raného materstva. Veľmi špecifické je zameranie firmy na skupinu matiek detí predčasne narodených. V tomto smere je firma špičkou na trhu. O kvalite firmy hovorí aj kvalitný servis.

Po čom z vašej ponuky je najväčší dopyt a prečo je to podľa vás tak?

Po všetkom, čo žene prináša komfort či už pred pôrodom alebo po pôrode: po kvalitnej starostlivosti o bradavky, o prsia ako také, jemné a zároveň efektívne odsávanie a nakŕmenie dieťaťa.

Ide najmä o lanolínovú masť Purelan, hydrogélové vankúšiky, kvalitné podprsenky, dvojfázové odsávačky s iniciačnou technológiou a špeciálna fľaška pre dojčené deti. Všetky tieto produkty nájdete na TEJTO STRÁNKE.

Purelan_37g 

V rámci Testovania si budú môcť ženy zadarmo vyskúšať lanolínovú masť pre dojčiace maminy. Prečo ste vybrali práve tento produkt?

Purelan predstavuje dlhodobo overenú kvalitu v starostlivosti o bradavky ako z pohľadu matiek, tak aj zo strany profesionálov o ne starajúcich.

V čom je tento výrobok podľa vás jedinečný a prelomový?

Purelan je vyrobený na báze čistého ovčieho lanolínu. Je jednozložkový, 100% prírodný, dermatologicky testovaný, hypoalergénny a vhodný pre veľmi citlivú pokožku i sliznice ako matky, tak aj novorodenca. Lanolín hlboko hydratuje a tým zvláčňuje tkanivo bradavky a dvorca. Zároveň nespôsobuje mokvanie bradavky v čase dojčenia.

Pre koho je určený a s čím dokáže pomôcť?

Primárne je určený pre tehotné ženy a najmä pre dojčiace matky. V tehotenstve poskytuje úľavu od precitlivenosti bradavky, jej dráždenie až svrbenie. V ranom popôrodnom období pomáha vytvárať ochrannú vrstvu a tým zmierňuje bolestivosť bradaviek. Veľmi účinne sa podieľa na hojení povrchových epiteliálnych vrstiev na bradavke i dvorci. Chráni bradavku pred pôsobením nadmernej vlhkosti a pred rozmokvaním. Bradavky ošetrené Purelanom sú zároveň pevné, dobre sa formujú a novorodenec sa tak môže k bradavke lepšie prisať.

Čo z vašej ponuky by jednoznačne nemalo chýbať v ponuke každej Akčnej mamy a prečo?

V čase pred pôrodom je to jednoznačne Purelan, kvalitné podprsenky pre tehotné ženy, eventuálne brušný pás a v prípade plochých bradaviek formovač. V popôrodnom období je vhodné doplniť starostlivosť o bradavky o hydrogélové vankúšiky. Citlivá žena ocení chrániče bradaviek a vysoko kvalitné vložky do podprsenky. Dobre pripravená žena ide do pôrodnice aj s informáciami o možnostiach podpory tvorby materského mlieka cestou odsávania. Vie, aké sú možnosti vybavenia profesionálnymi pomôckami ponúkané v pôrodnici, ktorú si pre pôrod vybrala. A má prehľad o portfóliu odsávačiek, ktoré by v prípade riešenia problémov mohla použiť.

Tak čo, máme tu nejaké maminy, ktoré by si rady tento špičkový produkt odskúšali na vlastnej koži? Napíšte nám komentár!

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *