NAČÍTAVAM

Začnite písať

CESTOVANIE CESTUJEME S DEŤMI MAGAZÍN ODPORÚČAME

Prázdninová atrakcia pre milovníkov vlakov – povozte sa na historickom vláčiku Korýtko.

Share

Liptov ponúka pre svojich návštevníkov množstvo zaujímavých atrakcií. Najmä cez prázdniny patrí medzi obľúbené turistické destinácie. Miest, ktoré sa tu oplatí vidieť je mnoho a na svoje si prídu naozaj všetky vekové kategórie turistov. 

Milovníci historických vlakov si môžu vyskúšať jazdu vo vláčiku Korýtko, ktorý jazdí po svojej trase už štvrtú sezónu. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky premáva počas všetkých prázdninových víkendov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice.

Špeciálne akcie

Špeciálne akcie sú zamerané na farmárstvo, papierenstvo, modelárstvo a v pláne je aj divadelný deň. V posledný júlový piatok je pripravená špeciálna jazda naprieč Liptovom.

Z Ružomberka sa dostanú cyklisti až do Kráľovej Lehoty so zastávkami v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku a zase z horného Liptova sa dostanú záujemcovia na konečnú Korýtka do stanice Zápalkáreň a späť. Ak bude mať jazda najmä u cyklistov úspech, tak verím, že v budúcnosti pôjde už o našu pravidelnú aktivitu,“ skonštatovala riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Bývalá Korytnická železnica

Bývalá Korytnická železnica vznikla v roku 1908 a až do ukončenia svojej prevádzky v roku 1974 bola spoľahlivým dopravným prostriedkom pre prepravu tovaru aj cestujúcich z okolitých obcí do Ružomberka.

Prepravovala aj kúpeľných hostí do vtedy už svetoznámych kúpeľov v Korytnici. V roku 2018 sa podarilo obnoviť torzo z pôvodnej trasy, ktorou vláčik jazdil v minulom storočí.

Letný program

Pre svojich návštevníkov si Korytnická železnica pripravila aj zaujímavý program na celé leto. Vláčik Korýtko jazdí každý víkend a na konečnej stanici Zápalkáreň si môžete vybrať z rôznych tematických podujatí. Viac informácií o aktuálnych časoch jázd, cenníku a opatreniach spojených s Covid-19 sa dočítate priamo na stránke železnice alebo na ich facebookovom profile.

Zdroj: Webnoviny.sk – Historický vláčik Korýtko vozí turistov už štvrtý rok, premáva počas prázdnin © SITA Všetky práva vyhradené.

 

15+ tipov na výlety na Liptove. Kam sa oplatí ísť aj s deťmi?

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *