NAČÍTAVAM

Začnite písať

MAGAZÍN TLAČOVÁ SPRÁVA

Vláda odklepla jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa. O koľko si rodiny polepšia?

Share
prvák

Vláda schválila jednorazové zvýšenie rodičovského príspevku na každé nezaopatrené dieťa. Dávky sa budú vyplácať v októbri 2021. 

Rodičia všetkých nezaopatrených detí vo veku do 18 rokov dostanú za september prídavok na dieťa vyšší o 74,50 eur. Celková suma prídavku na dieťa tak za september dosiahne 100 eur.

Rodičom úrady práce a sociálnych vecí túto sumu vyplatia v októbri. Vyplýva to z materiálu, ktorý v utorok schválila vláda. Na jednorazovom zvýšení prídavku na dieťa sa v pondelok dohodla koaličná rada.

Jednorazovo zvýšený prídavok na dieťa vláda neposkytne na tie nezaopatrené deti, na ktoré vyplatila jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur.

Zvýšenie prídavku neovplyvní príspevok na prváčika

„Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,“ uvádza sa v materiáli. Prídavok na dieťa vláda zvýši „za účelom zmiernenia následkov prijatých opatrení v súvislosti so šírením pandémie COVID – 19, ktoré mali negatívny dopad na rodiny s nezaopatrenými deťmi“.

Zdroj: Webnoviny.sk – Rodiny na Slovensku si prilepšia, za september dostanú prídavok na každé dieťa 100 eur.  © SITA Všetky práva vyhradené.

Náklady na školákov budú rásť. Ktoré položky zaťažia rodinný rozpočet najviac?

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Pridaj komentár