Začnite písať

Uncategorized

Letný filmový festival 4 živly ponúka pestrý program aj pre rodiny

živly

Letný filmový festival 4 živly každoročne ponúka okrem programu pre dospelých divákov aj samostatnú sekciu venovanú rodinám s deťmi.

Jeho 23. ročník nebude výnimkou a tzv. Detské 4 živly budú zložené z filmových premietaní, tvorivej dielne, hereckého workshopu a prednášky o nástrahách internetu. Festival sa uskutoční v dňoch 4. – 8. augusta 2021Banskej Štiavnici a jeho témou bude PRAVDA A LOŽ.

Filmové premiéry

Detské 4 živly v slovenskej predpremiére uvedú česko-slovensko-nemecký rodinný film Martin a tajomstvo lesa (r. Petr Oukropec, 2021), v ktorom budú deti zachraňovať svoj skautský tábor, ktorému hrozí zničenie kvôli ťažbe lítia. V animovanej snímke Vlkochodci (r. Tomm Moore, Ross Stewart, 2020) sa mladá lovkyňa spriatelí s dievčaťom z kmeňa, o ktorom kolujú legendy, že sa dokáže premieňať na vlkov. Film na Slovensku nebol distribuovaný, takže jeho premietanie v Banskej Štiavnici poskytne vzácnu možnosť vidieť ho na filmovom plátne. V animovanom filme s názvom Psí ostrov (r. Wes Anderson, 2018) sa japonský chlapec pokúsi zachrániť svojho milovaného psa, ktorého kvôli zúriacej psej chrípke uväznili na ostrove plnom odpadkov.

Záber z filmu Vlkochodci

Workshopy

Pre detských záujemcov o hereckú kariéru pripravili 4 živly workshop, na ktorom sa naučia pracovať s emóciami, tvoriť postavy, prezentovať svoje nápady a zvládať nervozitu. Na workshop českej herečky a hereckej koučky Jany Epikaridis je potrebné sa prihlásiť vopred, informácie nájdu záujemcovia  a záujemkyne na webstránke festivalu.

Tvorivé dielňe

Okrem workshopu pripravil festival aj otvorenú tvorivú dielňu bez potreby prihlásiť deti vopred. Dielňa bude inšpirovaná večerníčkovým seriálom Tresky Plesky (r. Veronika Kocourková, 2017) a pod vedením lektorky Simony Hrušovskej si budú môcť deti v malom meradle vytvoriť dva z prírodných javov, ktoré seriál opisuje – sopku a tornádo.

Vladimír Šnídl, novinár a odborník na rôzne formy dezinformácií, v sobotu pri festivalových raňajkách predstaví deťom a ich rodičom viacero nástrah ktoré striehnu na internete. Ako dokážeme rozoznať pravdu od lži? Ako postupovať pri overovaní faktov? Čo sú to hoaxy a fake news? Odpovede na tieto a podobné otázky bude festivalové publikum hľadať na prednáške, ktorá je s témou PRAVDA A LOŽ mimoriadne úzko spojená.

Viac informácií o programe 23. Letného filmového festivalu 4 živly postupne pribúda na webstránke podujatia (www.4zivly.sk), kde sú už teraz k dispozícii informácie o možnostiach vstupného.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár