Začnite písať

MAGAZÍN TLAČOVÁ SPRÁVA

Vláda odklepla jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa. O koľko si rodiny polepšia?

prvák

Vláda schválila jednorazové zvýšenie rodičovského príspevku na každé nezaopatrené dieťa. Dávky sa budú vyplácať v októbri 2021. 

Rodičia všetkých nezaopatrených detí vo veku do 18 rokov dostanú za september prídavok na dieťa vyšší o 74,50 eur. Celková suma prídavku na dieťa tak za september dosiahne 100 eur.

Rodičom úrady práce a sociálnych vecí túto sumu vyplatia v októbri. Vyplýva to z materiálu, ktorý v utorok schválila vláda. Na jednorazovom zvýšení prídavku na dieťa sa v pondelok dohodla koaličná rada.

Jednorazovo zvýšený prídavok na dieťa vláda neposkytne na tie nezaopatrené deti, na ktoré vyplatila jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur.

Zvýšenie prídavku neovplyvní príspevok na prváčika

„Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,“ uvádza sa v materiáli. Prídavok na dieťa vláda zvýši „za účelom zmiernenia následkov prijatých opatrení v súvislosti so šírením pandémie COVID – 19, ktoré mali negatívny dopad na rodiny s nezaopatrenými deťmi“.

Zdroj: Webnoviny.sk – Rodiny na Slovensku si prilepšia, za september dostanú prídavok na každé dieťa 100 eur.  © SITA Všetky práva vyhradené.

Náklady na školákov budú rásť. Ktoré položky zaťažia rodinný rozpočet najviac?

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *