NAČÍTAVAM

Začnite písať

HRAČKY MAGAZÍN POZVÁNKA TLAČOVÁ SPRÁVA VZDELÁVANIE

Zavítajte na interaktívnu výstavu hračiek Múzea mesta Bratislavy

Share

Premýšľate, čo s načatým víkendom? Príďte sa pozrieť na jedinečnú interaktívnu výstavu historických hračiek z depozitára Múzea mesta Bratislavy. Na čo všetko sa môžete tešiť? 

Múzeum mesta Bratislavy pripravilo prezentáciu zbierkového fondu hračiek Múzea mesta Bratislavy obsahujúceho takmer 3000 predmetov z obdobia od druhej polovice 19. do konca 20. storočia. Kurátorka zbierky a autorka výstavy Marta Janovíčková vybrala podstatnú časť zo zbierkového fondu hračiek, ktoré návštevník uvidí na výstave ako autentické exponáty. Formovanie zbierky neprebiehalo systematicky, iba v posledných rokoch sa začalo s ich aktívnejším získavaním najmä z druhej polovice 20. storočia. Z tohto dôvodu výstavu nemožno považovať za dokumentáciu histórie hračiek, ale predovšetkým ako pozvánku do sveta detí a ukážku toho ako sa hrali generácie pred nami.

Výstava ponúka možnosť hrať sa a zabávať v rozsiahlej interaktívnej časti. Autorky Beáta Husová a Martina Pavlikánová vytvorili tematické mini priestory – V kuchynke, Zotrvačník, Spoločenské hry, Obliekacie bábiky, Hlavolam a Čitateľský kútik BUVIK, ktoré vyúsťujú do širšej hracej plochy. Inšpirovali sa hračkami a hrami od 20. rokov do 40. rokov 20. storočia a výsledkom sú zväčšeniny pôvodných hračiek. Interaktívnu časť dopĺňa produkcia troch príbehov o hračkách z dielne MMB, ktoré zdramatizoval Lukáš Latinák a návštevníci si ich môžu na výstave pozrieť vo forme audiovizuálneho diela.

Komentované prehliadky vo výstavnej sieni v Starej radnici na výstave Ako sa hrali naši…a následne individuálnym hraním v interaktívnej časti výstavy od 11.00 / každú celú hodinu / max 15 osôb / dospelí len OTP, povinné respirátory   

Vstupné: deti 3,00 €; dospelý s dieťaťom 0,00 €; dospelí 2,00 €

Sľubujeme veľa prekvapení.

Venovať sa vám budú autorky interaktívnej časti výstavy spolu s mačkou Malvínou.

Navyše sa spojili s dospelými, ktorí sa nezabudli hrať a dohodli stretnutie s pedagogičkou Luciou Dovalovou  zo ZŠ a MŠ Badín.

V rámci workshopu si nie len overíme vedomosti z chémie a fyziky, ale vytvoríme aj vlastnú hračku – kaleidoskop. Oplatí sa prísť medzi nás.

 

Hravá fyzika v Ateliéri Múzeum má budúcnosť je len pre vopred prihlásených návštevníkov / dospelí len OTPpovinné respirátory

Hláste sa na adrese: martina.pavlikanova@bratislava.sk

V každej skupine môže byť max. 6 detí + dospelý /rodič, starý rodič.

Termíny: 25. 9. 2021

Začiatky ateliérov 13.00 /14.00 / 15.00 / 16.00

VSTUP UMOŽNENÝ VÝLUČNE OSOBÁM OTP

◼ plne zaočkovaným
◼ testovaným s negatívnym výsledkom testu na COVID-19; PCR alebo LAMP 72 hod od odberu, antigénový test 48 hod od odberu,
◼ ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami,
◼ deti do 12 rokov veku.

ZÁROVEŇ PLATIA OPATRENIA R-O-R
◼ dezinfekcia rúk
◼ dodržiavanie odstupu 2 metre
◼ v interiéri povinnosť nasadiť si rúško / respirátor

Akčné mamy vyskúšali novú zábavnú hru Lingolandia. Čo na ňu hovoríme?

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *