Začnite písať

RODIČOVSTVO

Do kín mieri film King Richard o otcovi Sereny a Venus Williamsových

Vedeli ste, ako budete svoje dieťa vychovávať a viesť ešte skôr, ako sa narodilo? Tento úchvatný film zachytáva úsilie a odhodlanie otca dvoch tenisových legiend, ktorý si ich kariérny plán vytýčil, kým ony ešte ani neboli na svete.

Ako sa rodia legendy

VenusSerena Williamsové patria bez najmenších pochybností medzi najvýraznejšie tenisové hráčky v športovej histórii. Za svoj úspech vďačia obrovskému talentu, ale aj unikátnemu plánu svojho otca Richarda. Príbeh jeho úsilia, odhodlania a plánu, ktorý napísal už pred narodením dcér, príde vo štvrtok 18. novembra do kín v životopisnom filme King Richard. Hlavnej úlohy sa v ňom zhostil obľúbený Will Smith a prvé ohlasy hovoria, že mu jeho výkon môže priniesť minimálne oscarovskú nomináciu.

Dojímavý príbeh sa sústredí na obdobie začiatku kariéry slávnych sestier a snahu Richarda Williamsa dostať ich z chudobného prostredia rodného kalifornského Comptonu. Cez tréningy s rodičmi a odmietnutia viacerých profesionálnych trénerov sa VenusSerene napokon podarí dostať do pozornosti tenisovej verejnosti. Richard však musí ustriehnuť krehký balans, aby si popri budovaní vysnenej kariéry nezabudli užívať tak ľahko pominuteľné detstvo

Rodičia by mali ísť príkladom

Willa Smitha ponuka hlavnej úlohy zaujala a len čo začal zisťovať o Williamsovom osude viac, okamžite ju s nadšením prijal. Zápal, s akým hrdina s podporou manželky Oracene obetoval dcéram prakticky všetok svoj čas, ho začal fascinovať. „Chcel som sa vydať tou istou cestou ako Richard. Nevedel o tenise nič. On a Oracene sa začali učiť o tenise dva roky pred narodením Venus, a to spoločne. Učili sa ako rodina a každým krokom to bolo niečo nové,“ hovorí Smith a dodáva, že inšpiráciou pre prístup k úlohe bol preňho vzťah s vlastnou dcérou, začínajúcou herečkou a speváčkou. „Využil som vzťah s Willow a jej kariérou, aby som našiel ten priestor, ktorý Richard našiel s Venus a Serenou. Priestor, v ktorom sa na nič netlačí, v ktorom sa nik nenaháňa, v ktorom sa nebúši.“

V úlohe Venus Williamsovej sa predstaví vychádzajúci herecký talent – Saniyya Sidneyová. Jej mladšiu sestru Serenu stvárni nemenej taletovaná Demi Singletonová. Ich matku Oracene „Brandy“ Williamsovú si zahrala skúsená herečka Aunjanue Ellisová, známa z filmov Ray, Čiernobiely svet, alebo nedávneho seriálu Lovecraft Country. Okrem nich sa vo filme v úlohách tenisových profesionálov predstavia ja herci ako Jon Bernthal (filmy Vlk z Wall Street, Le Mans ´66 či seriál Punisher), Tony Goldwyn (filmy Posledný samuraj, Divergencia či seriál Škandál) alebo Dylan McDermott (filmy Porota, Pád Bieleho domu či seriál American Horror Story).

Snímku režiséra Reinalda Marcusa Greena, ktorú si vychutnajú milovníci športu, ale aj všetci, ktorí majú radi silné motivačné príbehy, do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Trailer k filmu

Každá minúta života

Na Slovensku sa nedávno v kinách objavil film s podobnou tematikou od českej režisérky Eriky Hníkovej. Dokumentárna snímka Každá minúta života nás uvádza do života rodiny Hanuliakovcov, ktorí vychovávajú 4-ročného syna Miška. Rodičia svojho syna vychovávajú tak, aby sa z neho stal špičkový hráč NHL a po všetkých stránkach „kvalitný človek”. Venujú mu skutočne každú minútu svojho života.

Táto snímka vyvolala u divákov rôzne ohlasy. Mnohí sa s takouto východovou nestotožňujú, pretože dáva dieťaťu primálo voľnosti a času „byť dieťaťom“. Samotní rodičia si uvedomujú, že svoje východné metódy musia v dnešnom svete obraňovať takmer na každom kroku. No ako sa sami vyjadrili, sú radi, že žijú tak, ako žijú.

Zdroj titulnej foto: Continental film

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár