Začnite písať

Uncategorized

Od 1. januára je nelegálne držať psa na reťazi. Aké sú výnimky zo zákazu?

Hneď na začiatok nového roka prišla do platnosti novela zákona, ktorá poteší všetkých milovníkov psíkov. Podľa nej psy narodené po 1. januári 2022 nebude možné v chovnom zariadení ako napríklad byt, dom, dvor alebo akékoľvek miesto, kde je zviera dočasne alebo trvalo chované, držať uviazané prostriedkom na uväzovanie.

V tlačovej správe to pripomína organizácia Sloboda zvierat s tým, že po novom bude možné len krátkodobé uviazanie psa pod dohľadom počas čistenia chovného priestoru, kŕmenia a ošetrovania.

Napriek veľkým kompromisom, ide o obrovské víťazstvo pre psy na Slovensku. Od januára si bude musieť každý, kto plánuje psíka, uvedomiť, že reťaz už nie je cesta,“ uviedla predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

Organizácia zároveň pripomína, že pre psy narodené pred 1. januárom 2022 začína zákon platiť 1. januára 2024. Dvojročné prechodné obdobie má totiž vlastníkom a držiteľom psov dať dostatok času na zmenu chovných podmienok, napríklad postaviť plot.

Zdroj: webnoviny.sk – Už nie je možné držať psa na reťazi, napriek kompromisom ide o obrovské víťazstvo pre psy. © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.

Tagy