Začnite písať

Uncategorized

Prvé bábätko roku 2022 sa narodilo v Bratislave

Bábätká prichádzajú na svet bez ohľadu na to, aký deň je práve v kalendári. Výnimku nie je ani Nový rok. Prvý novorodenec v roku 2022 sa na svet dostal presne minútu po polnoci. 

Prvé bábätko nového roka v Žiline

Prvým novorodeniatkom v roku 2022 narodeným v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou je malý Leo. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Chlapec v Prešove

Prvé dieťa roka 2022 narodené vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J.A. Reimana v Prešove sa volá Brajen. Na svet prišiel o 1:35 hod.

Ako agentúru SITA informoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia prešovskej nemocnice Jozef Dzurilla, prvé bábätko narodené v novom roku v prešovskej pôrodnici vážilo 2810 gramov a meralo 47 centimetrov.

Bábätko v covidovej pôrodnici

Prvé novoročné dieťa sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice narodilo o 01:56. Mamička prekonala COVID-19, preto rodila v karanténe v pôrodnici na Rastislavovej ulici. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Mamka prvorodička je po náročných dňoch, strávených v nemocnici, v poriadku. Priviedla na svet krásneho zdravého chlapčeka, váži 3390 gramov a meria 48 centimetrov. V pôrodnici na triede SNP zatiaľ na prvé bábätko roku 2022 stále čakajú.

Minútu po polnoci

Prvým tohtoročným novorodencom v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je Tomáško, ktorý váži 3 960 gramov a meria 53 centimetrov.

Ako UNB informovala v tlačovej správe, na svet prišiel v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch len minútu po polnoci. V uplynulom roku sa v danej nemocnici narodilo celkovo 1 808 detí, pričom nemocnica eviduje 1 798 pôrodov.

Nemocnici Ružinov v roku 2021 absolvovali 3 139 pôrodov, v rámci ktorých prišlo na svet celkovo 3 156 detí. „V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej si na prvé tohtoročné bábätko počkali až do 10:04. Mladá slečna vážila 3 530 gramov a merala 53 centimetrov,“ informovala UNB.

Počet detí narodených v tejto nemocnici sa tak za minulý rok uzavrel na čísle 2 894, pričom tamojší lekári a sestry asistovali pri 2 831 pôrodoch.

Zdroj: webnoviny.sk – Prvé deti narodené v tomto roku dostali krásne mená, v Bratislave prišiel na svet chlapček len minútu po polnoci. © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.

Tagy