Začnite písať

PR ČLÁNKY RODIČOVSTVO

Športovanie s deťmi nemusí byť problém

šport

Boli ste zvyknuté na pravidelné športovanie, počas ktorého ste si dali poriadne do tela, vyčistili si hlavu a následne ste si užívali dávku endorfínov? Po pôrode a aj neskôr s deťmi nemusí byť vždy jednoduché nájsť si čas výlučne na seba a ísť športovať. Avšak nemusí to byť vždy problém, keď deti zapojíte.

Príroda volá

Je jasné, že s príchodom detí sa mnoho vecí zmení a rovnako tak budete zrejme musieť prispôsobiť aj športové aktivity, ktoré ste zvykli vykonávať. Možno bude náročné odísť len tak do posilňovne na dve hodiny, no sú aj iné možnosti. Príroda je jednou z nich. Vybavte sa športovým vybavením Salomon, nachystajte seba, deti a vyrazte na turistiku. Menšie deti pokojne dáte do turistického nosiča, väčšie už môžu šliapať do kopca s vami.

Ďalšia športová aktivita s deťmi môže byť bicykel. Podľa svojho modelu si vyberiete detskú sedačku a môžete vyraziť. Nezabudnite na prilbu a pre deti možno aj chrániče. Všetko pod jednou strechou nájdete na Sportrysy a vybavíte na hory aj bicykel celú rodinu.

Aktivity pre rodiny s deťmi

Vo väčších mestách si môžete zaručene nájsť aj skupinové lekcie, kde je povolené zobrať so sebou deti. Tie sa tam spolu v skupine pohrajú a vy si zacvičíte. Samozrejme, s menšími deťmi nejde vždy všetko podľa predstáv a môže sa stať, že polovicu tréningu budete dieťa držať na rukách, ale aj tak sa dajú mnohé cviky urobiť. Výstupy na bedňu, hipthrusty, drepy, výpady, to všetko zvládnete vo dvojici.

Zacvičiť si môžete aj v športových centrách, kde je pre deti detský kútik, prípadne stráženie detí a vy nemusíte byť vôbec v strehu. Na sto percent budete mať plnú pozornosť na techniku a výkon v tréningu, deti sa zabavia a na svoje si tak príde každý člen rodiny. Plnohodnotnou mamou môžete byť len vtedy, ak ste psychicky v rovnováhe a fyzicky v pohode, tak si na cvičení dávajte záležať aj počas materskej „dovolenky“.

 

Zdroj obrázka: Kamila Starzycka / Shutterstock.com

Tagy