NAČÍTAVAM

Začnite písať

MAGAZÍN

Hororové scény: Na škole v Novákoch žiak útočil sekerou na spolužiakov

Share

Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza vo štvrtok na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou v ruke. Jedno dievča sekol do čela a zraniť mal aj ďalšieho chlapca. Po útoku zo školy ušiel.

Policajti nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od školy v neďalekom poli.

„Policajti útočníka v krátkom čase po útoku zadržali. Zranenie, ktoré napadnutá osoba utrpela, našťastie nie je vážne,“ uviedla polícia. Študenti sú v súčasnosti v starostlivosti postraumatického intervenčného tímu.

„Môžeme ubezpečiť verejnosť a rodičov, že polícia prijala adekvátne bezpečnostné opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ dodali muži zákona na sociálnej sieti.

Útok sekerou v Novákoch preberá vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Na základe získaných informácií a dôkazov z miesta činu ide o podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia policajného zboru Karolína Barinková.

O prípade bol informovaný i špeciálny prokurátor. Bližšie informácie budú poskytnuté, keď to dovolí procesná situácia.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na škole v Novákoch útočil študent so sekerou, jedno dievča sekol do čela. © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj foto: Facebook – Polícia Slovenskej republiky

Tagy