NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY AUTO MOTO CESTOVANIE MAGAZÍN PR ČLÁNKY

Ako vybrať vhodné auto pre rodinu?

Share

Výber ideálneho rodinného auta dokáže človeka neraz potrápiť. Je nesmierne dôležité zvážiť viacero významných faktorov, a to všetko s ohľadom na váš rozpočet. Aj túto pomerne zložitú úlohu však dokážete hravo zvládnuť, keď budete vedieť ako na to. Na čo si dať pozor, aby ste sa napokon dostali k vytúženému autu, ktoré bude vyhovovať celej rodine?

Komfort a dostatok priestoru

V rodinnom aute nepredstavuje dostatok priestoru len veľa miesta na sedenie či detské sedačky. Rozumie sa pod ním aj dostatočne veľký úložný priestor, kam zmestíte všetky veci, ktoré sa s každodenným rodinným životom spájajú. Ide predovšetkým o kočík, nákupné tašky, bicykle a mnoho iného. Nehovoriac o niekoľkodňových výletoch, pri ktorých potrebujete zabaliť takmer celú domácnosť. Obzvlášť s malými deťmi. Pre rodinné autá platí, že čím viac priestoru, tým lepšie. Ako ideálny typ vozidiel sa nám v tomto prípade ponúkajú SUV autá, ktoré ponúkajú bohatý vnútorný priestor, čo rozhodne poteší všetkých cestujúcich.

Spoľahlivosť

Presuny s autom plným detí dajú niekedy poriadne zabrať. Posledné, po čom v takýchto situáciách túžite, je neplánovaná porucha vozidla. Spoľahlivosť je preto pri výbere ideálneho rodinného auta kľúčová. O ňu sa postará predovšetkým vhodný model vozidla, ideálne s malým počtom predchádzajúcich majiteľov a čo najmenším možným počtom najazdených kilometrov. Najlepšie urobíte, ak sa poobzeráte po úplne novom aute, prípadne po spoľahlivých alternatívach, napríklad v podobe predvádzacích vozidiel.

Zdroj: pexels.com / Erik Mclean

Bezpečnosť

Bezpečnosť je dôležitá vždy. Keď však prevážate vzácny náklad v podobe vašej rodiny, je absolútne prvoradá. Predtým, ako pristúpite ku kúpe, mali by ste sa dôkladne informovať o všetkých bezpečnostných prvkoch, ktorými vozidlo disponuje. Obrovskou výhodou je aj dostupnosť inteligentných asistenčných systémov, ktoré pomôžu vodičovi zvládnuť akúkoľvek situáciu s ľahkosťou. Väčšina moderných áut má dnes naozaj slušnú bezpečnostnú špecifikáciu, preto by ste nemali mať problém vybrať si z ponuky také, ktoré bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Náklady na kúpu a prevádzku

Vo väčšine prípadov sú veľké rodinné autá drahšie ako menšie mestské vozidlá. Na tento fakt treba tiež prihliadať pri tvorbe rozpočtu na kúpu nového štvorkolesového priateľa. S rastúcimi požiadavkami sa cena môže ešte o čosi posunúť smerom nahor. Pri výbere však okrem kúpnej ceny berte do úvahy aj prevádzkové náklady daného modelu. Vďaka dobrej spotrebe paliva tak môžete ušetriť nejedno euro z vášho rodinného rozpočtu, a tak je v tomto prípade na zváženie aj vyššia hranica kúpnej ceny.

Zdroj: pexels.com / Antoni Shkraba

Praktickosť

So škvrnami, mastnými odtlačkami prstov, rozliatymi nápojmi či chlpmi domácich zvierat sa v rodinnom aute zrejme budete stretávať. Bez ohľadu na to, ktorý model si napokon vyberiete, mal by byť dostatočne odolný, aby zvládol všetky cesty aj s tými najväčšími výmyselníkmi na zadných sedadlách. Pri výbere teda prihliadajte aj na kvalitu spracovania interiéru a dbajte predovšetkým na ľahko umývateľné materiály sedadiel a opierok.

Titulná foto: pexels.com / JAGMEET SiNGH

Tagy

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *