Začnite písať

Uncategorized

Do kín prišla česká komédia Želanie k narodeninám, predstaví vám svojskú rodinku

želanie

Narodeninové prekvapenie sa tejto rodine zmení na nečakanú jazdu krajinou. Do kín prišla nová česká komédia Želanie k narodeninám, ktorá prekvapí a rozosmeje rozhodne aj vás. Spoločnosť na tejto ceste štýlovou dodávkou budete mať naozaj luxusnú, robiť vám ju budú Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, ale aj spevák Tomáš Klus v nečakanej úlohe!

V centre príbehu stojí Líba – mamička a babička rodiny, ktorá nad svojimi najbližšími mocne drží ochrannú ruku. Blížiace sa narodeniny (nikto nahlas nehovorí, koľké v poradí to sú) plánuje stráviť v rodinnom kruhu, ako tradične. Syn Petr sa ale rozhodne oslavy nezúčastniť a predstierať chorobu, aby tentoraz nemusel prísť k rodičom domov. Zdanlivo nevinná lož však spustí lavínu nečakaných udalostí a narodeninový deň sa vyvinie celkom inak, ako mohol ktokoľvek predpokladať. Početná rodina sa namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú.

TRAILER k filmu Želanie k narodeninám

„Mala som možnosť s dcérou a jej priateľom film už vidieť a urobil nám obrovskú radosť. Bolo to také odľahčenie s nadhľadom od tragédií a banalít. Želanie k narodeninám je dobrým zrkadlom pre väčšinu rodín, divák sa v ňom môže nájsť. Veď na čom v našich životoch záleží? Máme sa radi a neklameme si, tak čo? Vo filme perfektne a pravdivo fungujú ľudské vzťahy,“ hovorí Eva Holubová, ktorú ponuku zahrať si vo filme s radosťou prijala kvôli menu režisérky. S Martou Ferencovou spolupracovala na komédii Želanie pre Ježiška, tvorkyňa má na svojom konte aj obľúbené adaptácie knižných Evitoviek.

Tomáš Klus, jeden z najúspešnejších českých spevákov, si vo filme zahral postavu dobrosrdečného Lukáša. Na nakrúcanie spomína s nadšením – ponuku prijal aj vďaka hereckým kolegom a získal si ho dokonca už skúšobný proces. „Prvá čítacia skúška potvrdila, že som sa pri výbere nemýlil. Päť hodín sme sa presmiali,“ spomína pobavene.

Hviezdne obsadenú snímku práve teraz premietajú kiná na celom Slovensku. Podobne ako predchádzajúce filmy Marty Ferencovej, aj komédiu Želanie k narodeninám na ich plátna priniesla distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj foto: Continental film

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár