Začnite písať

AKČNÉ TIPY CESTUJEME S DEŤMI INŠPIRÁCIE

4 tipy na neobyčajné ubytovania na Slovensku

Čo takto si užiť blížiace sa slnečné mesiace v tých najoriginálnejších slovenských ubytovaniach? Magický Rokfort v oblakoch, dobrodružný domček na strome, glamping v srdci očarujúcej tatranskej prírody, malebný domček v škandinávskom štýle v najturistickejšom slovenskom regióne na Liptove. Všetko toto a ešte viac môžete zažiť na Slovensku.

Magický Rokfort v oblakoch

Milujete vy alebo vaše dieťa knihy/filmy Harryho Pottera? Príďte si užiť kúzla, čary a mágiu do slovenského Rokfortu v oblakoch. Domček pripomínajúci Rokfort vám určite prinesie nezabudnuteľný zážitok. Na tomto mieste nebudú prežívať detskú radosť len vaše deti, ale aj vy. Súčasťou domčeku je aj Harryho sova Hedviga, Hagridov pes Tesák a lietajúce auto rodiny Weasleyovcov. Domček je celý zateplený, má plastové okná takže je vhodný ako ubytovanie aj počas chladnejších dní. Ubytovanie sa nachádza v obci Čavoj, čiže okrem mágie zažijete aj nádhernú horskú prírodu. Neďaleko ubytovania je nádherný Bojnický zámok a bojnická Zoo, priehrada Nitrianske Rudno, ikonická slovenská dedinka Čičmany a vrch Kľak. Ubytovanie je vhodné skôr pre rodiny s deťmi, pretože domček nemá elektrinu ani vodu. Avšak aj na tomto sa dá nájsť obrovské pozitívum, preto čas v slovenskom Rokforte si skutočne vychutnáte ako rodina bez smartfónov v rukách.

Prečítajte si: 5 kníh o rodičovstve, ktoré by si mala prečítať každá mama

Dobrodružný dom na strome

Chcete prežiť plnohodnotne strávený čas so svojou polovičkou a deťmi bez rozptylov v podobe moderných technológií? Potom je dom na strome v Bojniciach tým pravým miestom pre vás. V dobrodružnom domčeku na strome v Bojniciach zažijete detox od civilizácie, modernej doby a hlboké spojenie s vašou rodinou a očarujúcou slovenskou prírodou. V tomto ubytovaní môžete zažiť tradičnú opekačku pri ohnisku, pozorovanie hviezd v neporušenej prírode na okraji lesa, navštíviť výhliadkovú vežu v Bojniciach, Zoo, Múzeum praveku, Múzeum ilúzií či Bojnický zámok. No najmä prežijete pohodovo strávený čas so svojimi najbližšími.

Glamping v srdci tatranskej prírody

Pripravte vašim drobcom neobyčajný zážitok a vráťte sa aj vy do detských čias v prvom tatranskom glampingu. Tatranský glamping je balzam na uponáhľanú dušu, kde môžete pozorovať hviezdy, spať v obklopení zelenej prírody, počuť nič viac len zvuky zurčiaceho potôčika, piknikovať v lese a spoznať najkrajšiu časť Slovenska – Vysoké Tatry. Stan je vhodný skôr na teplejšie počasie.

Prečítajte si: Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Malebný domček v škandinávskom štýle na Liptove

Chcete zažiť pár dní kedy nemusíte nič riešiť, iba splynúť s prírodou, užívať si oddych, wellness a jeden druhého? Tak príďte na Liptov do nových domčekov zariadených v škandinávskom štýle. V okolí domčeku sa nachádza Múzeum Pribylina, Važecká jaskyňa, Račkova dolina, Údolie Permoníkov, Chodník sovích strážcov a areál Opalisko. 

 

Zdroj foto: osobný archív v článku spomenutých ubytovaní

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár