NAČÍTAVAM

Začnite písať

PR ČLÁNKY

Kvalitné topánky potrebujete aj na celodenné prechádzky s kočíkom

Ste novopečená mamička a začínate vonku kočíkovať? Práve kočíkovanie je aktivitou, na ktorú sa mnohé ženy tešia už počas tehotenstva. Najmä teraz na jar, keď je vonku pekne a slnečno, počasie priam láka, aby ste sa išli prejsť. Ako je to s topánkami, ktoré máte obuté? Záleží vôbec na tom, o aké topánky ide? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v dnešnom článku.

Hrúbka podrážky, materiál či typ zapínania sú dôležitými kritériami pri výbere akýchkoľvek topánok. O čo viac je to potom dôležité v prípade mamičiek, ktoré sa dennodenne prechádzajú po celom meste a tlačia kočík? Na vhodnej obuvi skutočne záleží.

Prečo potrebujete poriadne topánky na kočíkovanie?

  1. Aby vás neboleli chodidlá

Čím tenšia podrážka, tým viac kameňov a iných nerovností na ceste cítime na chodidlách. Niekto by mohol povedať, že to nevadí, lebo mnohé topánky majú tenké podrážky. Zároveň, pri módnej obuvi sa predpokladá, že v daných topánkach pôjdete pešo len krátku vzdialenosť. Nepredpokladá sa, že sa v nich budete prechádzať celé hodiny.

Je preto dobré vybrať si topánky s hrubšou podrážkou, ktorá zabezpečí, že vás chodidlá nezačnú bolieť ani po niekoľkých hodinách. Obľúbenými topánkami s hrubou podrážkou sú napríklad topánky Dr. Martens. Už ste o nich počuli? Prehliadnuť si ich môžete napríklad na https://answear.sk/m/dr-martens.

  1. Aby vás neprekvapilo počasie

S bábätkom treba ísť na prechádzku za každého počasia. Zlé počasie vás môže nepríjemne prekvapiť najmä, ak doma nemáte žiadne nepremokavé topánky. Aj v tomto prípade vieme opäť vyzdvihnúť napríklad také topánky Dr. Martens, ktoré sú kožené a len tak nepremoknú. V týchto topánkach môžete ísť kočíkovať či už sneží, prší alebo je na zemi veľa blata.

  1. Aby ste sa z prechádzky aj tešili

Mnohé mamičky priznávajú, že na prechádzku idú najmä kvôli svojmu dieťatku, im sa však veľmi nechce. Prechádzky si ale dokážete spríjemniť aj tým, že budete mať na nohách kvalitné topánky. Vďaka nim vás nohy nebudú bolieť a nepremoknú vám. Ak si navyše vyberiete nejaké štýlové, budete sa môcť tešiť, že aspoň na prechádzke vyzerá opäť dobre. Každá mamička je krásna, otázkou ale je, či sa aj krásnou cíti. Nové a pekné topánky jej k tomu môžu dopomôcť.

  1. Aby ste vládali

Ak žijete v prostredí, kde terén práve nepraje kočíkovaniu a čaká vás viacej hrboľov než rovnej cesty, mať poriadne topánky je skutočne nevyhnutné. V „slabých“ topánkach, ktoré nedržia tvar a nechránia vaše chodidlá a členky, nemusíte zvládnuť každý terén. Ak však máte poriadne topánky, aj náročnejšie podmienky budú pre vás ľahkou prekážkou, ktorú hravo zvládnete.

Snažili sme sa vám opísať dôležitosť vhodnej obuvi na aj na takú aktivitu, akou je každodenné kočíkovanie rodičov. Máte už aj vy kvalitné a poriadne topánky,  ktorých vás nebudú bolieť nohy?

Zdroj obrázku: Ksenia Guzeeva / Shutterstock.com

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *