Začnite písať

AKČNÉ TIPY

Vedeli ste, že 1. apríl je Medzinárodným dňom zábavy v práci?

S úsmevom

Akčné mamy majú oslavovať každý deň

Akčné mamy sú mamami na plný úväzok. V práci sú prakticky stále, a práve preto je 1. apríl – Medzinárodný deň zábavy v práci, aj ich sviatkom. Čo na tom, že ako ženy matky majú tých sviatkov viac? Mamy by jednoducho mali oslavovať stále.

Prvý apríl trochu inak

Ale poďme sa pozrieť na 1. apríl trochu inak, pretože už roky je to deň škodoradostných vtipov, bláznivých nápadov a veselej zábavy. Máte aj vy niečo v „taške“ prvoaprílových žartíkov? Pripravili ste sa na nenápadný útok? Ak náhodou nie, niekoľko tipov na milé, úsmevné vtipy, nikdy neuškodí.

Prečítajte si aj: Izraelský umelec vtipne ilustruje každodenné rodičovské zážitky

5 základných bodov k úspešnému zvládnutiu prvoaprílových „zločinov“

  1. Budeme veriť, že tento vysoko náučný článok čítate najneskôr večer pred dňom „D“, pretože najlepšie to vždy vypáli zrána, keď má „obeť“ ešte rozostrenú optiku a spomalené reflexy po prebudení.
  2. Pokiaľ nezvyknete pripravovať raňajky, na špeciality tohto dňa sa nechystajte. Prezradili by ste sa. Ale ak je to práve naopak, vyskúšajte v sušienkach zameniť lahodný krém za zubnú pastu, prípadne kávu okoreňte alebo posoľte.
  3. Ranná hygiena môže byť tiež príjemným „spolupáchateľom“. Do dávkovača so sprchovým gélom nalejte hovädzí bujón. A ani slnečnicový olej nebude úplne zlá voľba.
  4. Silnejšie polovičky dostanete aj neskôr. Keď im pripravíte prekvapenie spolu s ich štvorkolesovým miláčikom, určite vás „pochvália“. Čo tak do ostrekovačov naliať cukrárenské farbivo?
  5. Ak sa vám počas dňa nebude dariť, verte, že večer už nevinný podraz nikto nečaká. A to je vašou výhodou. Plastové chrobáčiky, podľa vlastného výberu, umiestnite do večere, či dobrôt k televízii alebo ich vkusne „nastajlujte“ do postele. Ale nepreháňajte to. Predsa len, myslite na psychické zdravie vašich milovaných. A ak trpia panikou z hmyzu všetkého druhu, účinnejšie bude objatie a sladký bozk na dobrú noc.

Smiech je zdrojom šťastia

Vždy s úsmevom, Pixabay

Vždy s úsmevom, Pixabay

Leo Buscaglia, americký motivačný rečník a spisovateľ povedal: „Ľudia sú komické stvorenia a život nám poskytuje veľa príležitostí na smiech. Takže to jediné, čo musíme urobiť je, naučiť sa znovu smiať.“ Užite si 1. apríl so smiechom. Dôvod na úsmev sa vždy nájde a na oslavu, pravdaže, tiež.

 

 

 

 

Prečítajte si: Nasratá žena alias Diana Tuhá alebo naopak? Nemožno ju nemilovať…

Zdroj: foto Pixabay

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár