NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ MAMY AKČNÉ TIPY BÁBÄTKO DOMÁCNOSŤ INŠPIRÁCIE INSTAGRAM MAGAZÍN MAMA A KARIÉRA ODPORÚČAME RODIČOVSTVO VÝCHOVA VZDELÁVANIE

6 tipov na inšpiratívne a edukatívne instagramové profily pre každú akčnú mamu

Zvyknete sa inšpirovať a vzdelávať na Instagrame? Sociálna sieť Instagram je výborné prostredie pre inšpiráciu i edukáciu. Pripravili sme si pre vás 6 tipov na IG profily žien, ktoré sa rozhodne oplatí sledovať.

Mama zo záchranky

Michaela Baranová je zdravotnícka záchranárka na stanici záchrannej služby v Martine, ktorá na Instagrame radí rodičom v oblasti zdravotníctva pod pseudonymom mamazozachranky. Mama zo záchranky vám poradí v témach: očkovanie, podpora imunity, prvá pomoc, čo robiť pri poraneniach, vysokej horúčke, respiračnom afekte, bolestiach brucha, dusení, intoxikácii či hypoglykémii detí. S touto akčnou maminkou a najmä odborníčkou v oblasti zdravotníctva sme pre vás pred nejakým časom spracovali rozhovor Michaela Olosová: Mamičkám, ktoré sú proti očkovaniu odkazujem, že nedať dieťa očkovať je vedomé ohrozenie jeho zdravia.

Jazykovko

Marika Kováčová je logopedička, ktorá radí rodičom v oblasti logopédie, na Instagrame je známa ako jazykovko. Na jej instagramovom profile nájdete spracované témy, ako napríklad: ako prebieha vyšetrenie u logopéda a psychológa, diagnostika vs. terapia u logopéda, cumlík a reč, riziká elektronických hračiek, hovoriace knihy a reč, rozdiel medzi školským a klinickým logopédom, prečo o sebe dieťa hovorí v 3. osobe a mnohé ďalšie.

Psychologička zo škôlky

Nikola De Almeida je školská psychologička ktorá pôsobí, ako školská psychologička v materskej a základnej škole v Rimavskosobotskom kraji. Na svojom Instagramovom profile s názvom psychologickazoskolky pomáha rodičom v témach, ako napríklad: zápis detí do škôlky, stravovanie detí, predčitateľská gramotnosť, predškoláci a vulgarizmy, záchvaty hnevu u detí, návšteva logopéda, nepozornosť dieťaťa a mnohé ďalšie. So psychologičkou zo škôlky sme pre vás spracovali dva články Nikola De Almeida: Na riešenie šikany overený postup neexistujeŠkolská psychologička radí, čo robiť, keď dieťa používa vulgarizmy.

Úklid pro klid

Uklidproklid je profil určený pre každú akčnú ženu, ktorá chce mať doma čisto, ale nechce byť otrokom svojej domácnosti. Úklid pro klid vám dá jednoduchý návod na to, ako celú domácnosť vyčistíte rýchlo, prakticky, lacno a k tomu ešte aj šetrne k našej prírode. Máte doma biele tenisky, ktoré už dávno nie sú biele, spálené hrnce alebo plech, špinavé špáry v kachličkách, či dokonca vínne mušky? Úklid pro klid vám poradí ako na to.

Prečítajte si: Nový tip písma Comenia Script sa už učí aj na slovenských školách

Detská fyzio mama

Michaela Kačírková Voltrová je fyzioterapeutka, ktorá sa na svojom Instagrame detskafyziomama venuje detskej fyzioterapii. Detská fyzio mama vám poradí aké topánky a autosedačky sú najlepšie pre vášho drobca, priblíži vám pohľad na odrážadlá, nosiče, chodáky, nútené posadzovanie, plazenie a štvornožkovanie z hľadiska fyzioterapie. Zároveň vás inšpiruje tipmi na hračky a pomôcky na podporu prirodzeného vývoja vášho dieťatka. Okrem toho tiež organizuje viaceré kurzy venované pre rodičov. S fyzioterapeutkou Michaelou Kačírkovou Voltrovou sme tiež spracovali rozhovor, v ktorom sme sa venovali podpore prirodzeného vývoju detí Michaela Kačírková Voltrová: mrzí ma, že niektorí ľudia si nechcú nechať vysvetliť druhý názor.

Raz prespím noc

Každý rodič chce, aby jeho dieťatko malo pokojný a neprerušovaný spánok. V oblasti spánku bábätiek vám pomôže instagramový profil s názvom raz.prespim.noc. Dozviete sa koľko spánku potrebuje vaše dieťa, ako presunúť spiace bábätko do postele, plná plienka a nočné zobudenie, ako uspávať bábätko, spánok v kočíku, samotné zaspávanie a mnohé ďalšie.

Zdroj foto: osobný archív, Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *