Začnite písať

ROZHOVORY TEHOTENSTVO VZŤAHY

Natália Puklušová: Obľúbená herečka, skvelá speváčka, veselá a pozitívna žena, ktorá sa onedlho stane mamou

Februároví vodnári sú výnimoční ľudia. Kamarátski, rodinne založení, trochu nepokojní, ale za to originálni. Snažia sa žiť v súlade s prírodou a sú akční a odvážni. V posledný deň tohto znamenia sa narodila aj herečka a speváčka Natália Puklušová, ktorú sme oslovili v čase, kedy sa nepripravuje na hereckú úlohu, či spevácke vystúpenie. Čaká ju jedinečná životná rola. Pod srdcom nosí prvé dieťatko. Ako sa cíti, či sa z tejto novej situácie teší a čo plánuje do budúcna, nám porozprávala v príjemnom rozhovore.

Charakteristika februárového vodnára

Natália Puklušová pôsobí ako veselá, dobre naladená a pozitívna žena, ktorá má na veci jasný názor a nerobí si ťažkú hlavu z toho, čo sa nedá ovplyvniť. Má skutočne vlastnosti februárového vodnára?

Veríte vlastne na horoskopy? Myslíte si, že nám niečo špeciálne do života prináša náš dátum narodenia?

Áno, samozrejme. Nielenže verím, ale viem, že dátum narodenia nám o nás dokáže povedať veľmi veľa. No nie horoskop, ale Human Design. To je podrobný výklad, ktorý vám o vás povie to, čo ste o sebe doteraz nevedeli. Alebo nerozumiete, prečo sa vám nejaké veci dejú na pravidelnej špirále.

Vaša charakteristika o odvahe sedí úplne presne. Je odvaha ísť s kožou na trh ako herečka, či speváčka. Vždy ste mali sen, stať sa herečkou, spievať a pohybovať sa v umeleckom svete?

Vždy som vedela, čo ma baví a že sa tým chcem aj živiť. Odjakživa to bol spev. Potom ma na pár rokov zamestnalo divadlo a TV a teraz po rokoch sa opäť vraciam k tomu, čo ma napĺňa najviac zo všetkého. A to je spev. No samozrejme to neznamená, že končím s herectvom. To teda ani náhodou.

Odvaha je aj priviesť dieťa na svet a vychovávať ho. Ste pripravená na túto výzvu?

Áno.

Prečítajte si: Alexandra Cenkov: Minerály a kryštály majú liečivú aj ochrannú silu

Aké pocity vás ovládli, keď ste zistili, že čakáte s vašim priateľom Michalom Margušom dieťa?

Strach, obavy a neskutočná radosť a šťastie zároveň. Všetko sa začalo akoby odznova. Začal sa proces vyskladania priorít, nastavení a budovania nových pevnejších koreňov pre stabilné zázemie. Skrátka… Znovunarodenie nás oboch, aby sa mohla narodiť nová bytosť do bezpečného priestoru. Ako medzi nami, tak aj vôkol nás.

Nikto nám do života nepríde náhodou a každý pri nás strávi presne toľko času, koľko má a splní si svoje poslanie. Ako ste sa stretli, zoznámili a rozhodli, že zostanete spolu?

Nijako. Len sa to stalo. A my sme vedeli, že je to pre veľkú vec. No potom sme začali na tom vedome pracovať. Lebo vzťah nie je samozrejmý. Je to každodenná ceremónia a učenie.

Ovplyvnilo dieťa na ceste vaše pracovné nasadenie? Alebo pokračujete ďalej vo svojich pracovných plánoch?

Nepokračujem. Mám pokoj, dohrávam predstavenia a pomaly sa začínam venovať hudbe a spevu. Zatiaľ v mojej hlave a neskôr to budem dávať všetko do hmoty.

Do svadby sa nehrniete. Papier k láske nepotrebujete. Zmenilo sa na tom niečo odvtedy, ako viete, že sa stanete rodičmi?

Nie. Máme presne tie iste vízie, sny a plány ako predtým.

Prečítajte si: Rozhovor s certifikovanou spánkovou poradkyňou o detskom spánku

Ako si materstvo užívate? Nevoľnosti, chute, obavy? Prekvapuje vás niečo, čo ste doteraz nezažili?

Prvé tri mesiace boli náročné. Nevoľnosti a nepokojný spánok, budenie sa v noci, únava… Pre mňa veľmi veľmi náročné. Mám ale nádej, že sa to bude zlepšovať. Modlím sa, aby to tak bolo. (Smiech.)

Akou mamou by ste chceli byť?

Presne takou akou budem.

Čo na iných mamách obdivujete?

To, že sú ženy, ktoré si túto rolu na istej úrovni už vopred vybrali ako proces znovuzrodenia ich samých, okrem pôrodu ďalšej bytosti.

Na čo sa najviac v súvislosti s úlohou matky tešíte?

Neviem. Ešte som mamou nebola, takže neviem, na čo sa mám tešiť. A nepýtam sa iných žien, na čo sa tešili ony, pretože ja som ja a ja prežívam svoj život na základe vlastných skúseností.

Keď sa stretnú tí, ktorí sa stretnúť majú

Temperamentná Natália nikdy nič neplánuje. Prijíma v živote všetko tak, ako sa jej to pripletie do cesty. Neplánovala stretnúť ani Michala, ale našla v ňom láskavého partnera a spolu sa onedlho stanú rodičmi. Spočiatku ich to trochu vystrašilo, no aj nesmierne potešilo. Priviesť dieťa na svet je však jeden z najkrajších životných pocitov a keď sa stretnú ľudia, ktorí sa stretnúť majú, tento pocit je niekoľkokrát znásobený. Budúcim rodičom želáme len a len to najlepšie.

Zdroj foto: archív Natália Puklušová

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár