NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ MAMY BÁBÄTKO MAGAZÍN PÔROD zaujímavosti

Za rok 2021 sa na Slovensku narodilo takmer 57 tisíc detí

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zverejnilo na svojej webovej stránke dáta o pôrodoch na Slovensku. Podľa dát sa za rok 2021 na Slovensku narodilo takmer 57 tisíc detí, z toho 341 detí sa narodilo mimo zdravotníckeho zariadenia. 

Z celkového počtu pôrodov 56 872 bolo 37 827 spontánnych a 18 356 bol operačný pôrod. Zároveň zo štatistík vyplýva, že čím bola rodička staršia, tým bola vyššia pravdepodobnosť pôrodu operačnou metódou.

Takmer 98 % narodených detí pochádza z jednopočetného tehotenstva a 2,5 % z dvojpočetného tehotenstva, 27 detí sa narodilo z trojpočetného a 4 deti zo štvorpočetného tehotenstva.

Bohužiaľ až 209 detí sa narodilo mŕtvych. Počas prvých šiestich dní po pôrode zomrelo 84 novorodencov a v čase 7 až 27 dní po pôrode zomrelo 38 novorodencov.

Najviac pôrodov za rok 2021 bolo v Prešovskom kraji, na druhom mieste je Košický kraj a na treťom Bratislavský kraj. Niektoré matky rodili v inom kraji, ako je ich miesto trvalého pobytu. 13 % rodičiek z Trnavského kraja rodilo Bratislavskom kraji, 11 % rodičiek z Prešovského kraja rodilo v Košickom kraji, 7 % rodičiek z Nitrianskeho kraja rodilo v Trnavskom kraji.

 

Zdroj: NCZI

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *