Začnite písať

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE PÔROD TEHOTENSTVO

5 tipov na produkty, ktoré vám uľahčia obdobie šestonedelia

Pôrod je jedinečný a nezabudnuteľný zážitok pre každú ženu. Avšak pôrod, ale aj rekonvalescencia po ňom so sebou nesie veľké úskalia. Či už máte za sebou vaginálny pôrod alebo pôrod cisárskym rezom, oba sú obdobím zotavovania, ktoré sprevádza bolesť. Málokto však vie, že popôrodné bolesti nie sú nevyhnutnou súčasťou šestonedelia. Preto vám prinášame 5 tipov na produkty, ktoré vám môžu pomôcť obdobie šestonedelia uľahčiť a spríjemniť.

Príprava intímnej oblasti matky na pôrod a starostlivosť o ňu po pôrode sú dôležité aspekty, ktoré môžu pomôcť žene pri prekonávaní tohto jedinečného obdobia. Správna starostlivosť o vaginálnu oblasť ženy pred pôrodom minimalizuje nepohodlie a zrýchľuje hojenie po pôrode. Rovnako je dôležité v dôkladnej starostlivosti pokračovať aj po pôrode, pretože v tomto období môže byť intímna oblasť citlivá a náchylná na podráždenie. Pre zaistenie zdravia a pohody ženy je kľúčová najmä správna hygiena intímnych partií.

Liečivá pena s hamamelom

Táto liečivá pena s hamamelom a ľubovníkom je určená na bolesť a opuch perineálnej oblasti.

Pena poskytuje okamžitú chladivú úľavu od bolesti, pretože sa vstrebáva priamo do boľavých miest, nie do vaty alebo intímnej vložky. Je vyrobená z výťažkov lekárskeho hamamelu (50 %) a ľubovníka bodkovaného, ktoré majú protizápalové účinky. Zároveň obsahuje výťažky z harmančeka, mätový olej a vitamín E. Neobsahuje vôňu, farbivá ani konzervačné látky. Tiež urýchľuje hojenie hemoroidov, perineálnych trhlín, stehov a celej perineálnej oblasti po pôrode. Pena sa odporúča používať po prvých popôrodných návštevách toalety v nemocnici a doma.

TIP: Penu jednoducho aplikujte na chladiacu vložku alebo normálnu vložku a priložte na postihnutú oblasť.

Prečítajte si: 5 akčných tipov kam vyraziť na výlet s deťmi tento víkend

Chladiaca vložka

MomCare IcePad chladiaca vložka je malý zázrak pri uľavovaní od bolesti po pôrode.  Vložka poskytuje odporúčanú 30- minútovú terapiu chladom, pričom ju pred použitím nie je potrebné držať v mrazničke. Vložku stačí jednoducho zlomiť a môžete začať chladiť postihnutú oblasť. U tejto vložky rozhodne oceníte jej praktickosť, pretože okrem toho, že okamžite chladí, tak zároveň slúži aj ako hygienická absorpčná vložka. Vrchná časť vložky je mäkká, preto zabezpečuje maximálnu pohodlnosť v perineálnej oblasti, vhodná je aj na použitie rany po cisárskom reze. Vložka upokojuje poranenú a citlivú oblasť, zároveň poskytuje príjemný, oslobodzujúci pocit v dňoch po pôrode a absorbuje očistky. Pomáha pri zmenšovaní opuchu, zmierňuje príznaky zápalov a krvácanie, napomáha k rýchlejšej regenerácii.

TIP: Ideálne je nakombinovať jej použitie s perineálnou liečivou penou.

Popôrodné hygienické vložky

MomCare popôrodné hygienické vložky sú určené na prvé dni a noci po pôrode alebo po inom gynekologickom zákroku. V prvých dňoch po pôrode sa vyskytuje silné krvácanie, ktoré sa postu

pne znižuje. Preto nájdete v balení 3 rôzne veľkosti vložiek – vhodné od najsilnejšieho po slabšie krvácanie. Ich úlohou je poskytovať maximálnu ochranu a pohodlie počas obdobia v nemocnici.

TIP: V balení nájdete 18 ks vložiek rôznych veľkostí. Jedno balenie by Vám teda malo bez problémov vystačiť na celý pobyt v pôrodnici.

 

 

 

Prečítajte si: 4 tipy na kuchynské výrobky, ktoré si vaše deti zamilujú

Popôrodné nohavičky na viac použití

Tieto popôrodné nohavičky na viac použití sú vhodné počas obdobia po pôrode pre mamičky, ktoré rodili prirodzenou cestou, ale aj cisárskym rezom. Nohavičky sú mäkké, priedušné a bez švov, čím poskytujú pohodlné nosenie. Majú schopnosť hladko kopírovať anatomické tvary tela. Dokonca nohavičky môžete prať až 50- krát, takže okrem pohodlia ešte aj odľahčíte životnému prostrediu. 🙂

 

Intímna sprška

Produkt Intímna sprška je vhodný na umývanie intímnych partií nielen po pôrode, ale aj počas menštruácie či na hemoroidy. Sprška je vyrobená na používanie hlavicou dolu, s úzkym šikmým hrdlom pre jednoduché nasmerovanie a pohodlný a nepretržitý prúd, ktorý uľaví na tom správnom mieste. Je určená na jednoduché čistenie počas zotavovania sa s obmedzenou pohyblivosťou bez vyvíjania tlaku na bolestivé miesto alebo rez.

TIP: Sprška sa dodáva s vodotesnou taškou, takže je ideálna aj na cestovanie – a môžu ju využiť aj ostatní členovia domácnosti.

Starostlivosť o postpartum je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a lásku k sebe. Buďte k sebe láskavé, udržujte rovnováhu medzi starostlivosťou o dieťa a o seba a pamätajte, že ste práve prešli úžasným a zároveň náročným zážitkom a začínate jedinečné obdobie života – materstvo.

 

 

Zdroj foto: Momcare

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár