NAČÍTAVAM

Začnite písať

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN ODPORÚČAME školstvo VZDELÁVANIE zaujímavosti

Rodičia môžu získať príspevok od štátu na školské potreby vo výške 33 eur

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o finančnej podpore pre rodičov, ktoré sú určené na podporu výchovy k plneniu školských povinností. Dotácia pre jedno dieťa je vo výške 33,2 eur.

Dotácia sa týka detí, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy a deti všetkých ročníkov základných škôl. Na dotáciu majú nárok ročníky, v ktorých sa nachádza minimálne 50 % detí v hmotnej núdzi. O dotáciu je možné žiadať aj individuálne, ak ide o dieťa v hmotnej núdzi.

O dotáciu na školské potreby môže požiadať zriaďovateľ školy, obec, občianske združenie, ale aj právnická a fyzická osoba.

Prečítajte si: 10 rád od psychológov pre mládež o tom ako používať sociálne siete

O dotáciu na školské potreby je možné požiadať do 25.augusta 2023 na úrade, v ktorého územnom obvode má sídlo žiadateľ o dotáciu s výnimkou občianskeho združenia. Občianske združenie podáva žiadosť o dotáciu na úrade, v ktorého územnom obvode sídla kraja pôsobí MŠ alebo ZŠ.

V zmysle tejto dotácie sa za školské potreby považujú: zošity, písacie potreby, učebnice, nevyhnutné individuálne pomôcky, ktoré priamo súvisia s vyučovaním dieťaťa v základnej škole a vzdelávacieho procesu dieťa v prípravnej triede materskej školy.

 

Zdroj: UPSVR

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *