Začnite písať

AKČNÉ TIPY CESTUJEME S DEŤMI

Kam na výlet s deťmi v Trnavskom kraji

zoo

Bývate v Trnavskom kraji alebo plánujete dovolenku v okolí? Inšpirujte sa našimi akčnými tipmi na výlety s deťmi v mestách Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Piešťany, Senica, Skalica, Hlohovec. Akčné mamy vám postupne ponúkajú letné tipy na výlety vo všetkých slovenských krajoch a mestách. Prečítajte si kam na výlet v Bratislavskom kraji

Tip na výlet v okrese Trnava

Trnavské rybníky

Medzi najobľúbenejšie miesto určené na oddych väčšiny Trnavčanov a počas leta i mnohých turistov, sú rozhodne Trnavské rybníky, ktoré sa nachádzajú na rozhraní katastrálnych území Trnavy a Hrnčiaroviec nad Parnou. Trnavské rybníky sú chráneným areálom, okolie rybníkov lemujú zvyšky lužného lesa a vyznačujú sa druhovou pestrosťou tamojšej fauny. Vyskytuje sa tu 150 chránených druhov vtákov.

Trnavské rybníky

Tip na výlet v okrese Dunajská streda

Malkia Park

V Zoologickej záhrade v Orechovej Potôni okres Dunajská streda môžete zažiť jedinečný deň. Zoo park pomenovali podľa ich prvej zachránenej levice Malkie. V jazyku swahilli znamená toto meno kráľovná, a keďže lev je kráľom zvierat, môžeme Malkia Park vo voľnom preklade nazývať kráľovským parkom. Zvieratá, ktoré tu našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili, a preto by vo voľnej prírode neprežili. Nájdete tu levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy, gibony, malpy, lemury, papagáje, surikaty, korytnačky. Pohladiť a krmivom nakŕmiť môžete kopytníky zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy a vodnú hydinu husi, kačky, labute.

lev

Prečítajte si: Aké lieky nesmú chýbať na dovolenke s deťmi

Tip na výlet v okrese Galanta

Ranč na Striebornom jazere

Chcete zažiť westernové mestečko? Príďte do Galanty na Ranč na Striebornom jazere. Čaká tu na vás výučba jazdy na koňoch v klasickom štýle aj western. V areáli ranča sa nachádza jazero na športový rybolov s nasadenými kaprami, šťukami, jesetermi a bielymi rybami. Ranč sa zaoberá aj hipoterapiou, drezúrou a výcvikom koní na preteky. Počas leta usporadúvajú detské letné tábory. Unikátom ranču je vyhliadková veža, ktorá ponúka výhľad na Galantu a jej okolie. Jej súčasťou je aj niekoľko slepých schodísk, ktoré poskytujú zábavu pre deti. Najmenších tiež potešia pštrosy emu alebo výstava starých kočov.

ranč

Tip na výlet v okrese Piešťany

Balneologické múzeum Kúpeľná dvorana

Balneologické múzeum Imricha Wintera sídli v budove Kúpeľnej dvorany tzv. kursalóne. Múzeum ponúka expozíciu unikátnych nálezov od staršej doby kamennej z Moravian nad Váhom, z bohatých hrobov zo Stráží, nálezy z lokality „Starý kláštor“. Expozícia dokumentuje tiež históriu mesta a využitia minerálnych vôd Piešťan. Súčasťou múzea je aj expozícia prezentujúca miestnu ľudovú kultúru, kde si môžete prezrieť kroje, plastiky, keramiku a pôvodný starý dom so slamenou strechou. Samostatná expozícia je venovaná generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, Ludwigovi van Beethovenovi a nájdete tu aj pamätnú izbu Ivana Krasku.

Prečítajte si: 12 tipov na hry s deťmi v aute

Tip na výlet v okrese Senica

Vodná nádrž Kunov

Kunovskú priehradu nájdete na rieke Teplica nad mestskou časťou Senica – Kunov. Priehrada bola vybudovaná začiatkom šesťdesiatych rokov minulého storočia. Okolo priehrady sa nachádzajú trávnaté plochy a piesková pláž v dĺžke 250 metrov. Vodná nádrž je vhodná na kúpanie, bezmotorové člnkovanie i rybolov. Súčasťou areálu je lodenica, požičovňa lodiek, vodných bicyklov, športový areál a ihrisko pre plážový volejbal.

priehrada Kunov

Tip na výlet v okrese Skalica

Mlyn bratov Pilárikových

O meste Skalica je známe, že v minulosti tu stálo mnoho mlynov, ktoré mleli múku na chlieb či na skalický trdelník. Jedným z nich bol aj pôvodne vodný mlyn, ktorý v 20-tych rokoch kúpili bratia Pilárikovci. Starý mlyn zbúrali a postavili nový moderný trojposchodový na elektrický pohon. V súčasnosti je mlyn zrekonštruovaný a sprístupnený verejnosti. Priestory areálu sú ako vystrihnuté z medzivojnových čias Československej republiky. Mlyn si môžu návštevníci prezrieť zdarma počas víkendov v letnej turistickej sezóne.

Tip na výlet v okrese Hlohovec

Madoman Farmpark

Chcete ukázať vašim drobcom typické zvieratká slovenského gazdovstva? Tak príďte do obce Bojničky okres Hlohovec do Manoman Farmparku. Vo Farmparku si deti môžu vyskúšať:

  • Simulátor dojenia kravy
  • Jazda na koni
  • Detské ihrisko
  • Simulátor bagrovania pre deti
  • Lukostreľba
  • Tubingová dráha
  • Opekačka
  • Mega trampolíny
  • Kŕmenie zvierat

dieťa na farme

 

Zdroj: Kamnavylet.sk

Zdroj foto: Kamnavylet.sk

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár