Začnite písať

AKČNÉ TIPY CESTUJEME S DEŤMI INŠPIRÁCIE

Kam na výlet s deťmi v Žilinskom kraji

Bývate v Žilinskom kraji alebo plánujete dovolenku v okolí? Inšpirujte sa našimi akčnými tipmi na výlety s deťmi v mestách Žilina, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Turčianske Teplice, Martin.  Akčné mamy vám postupne ponúkajú letné tipy na výlety vo všetkých slovenských krajoch a mestách. Prečítajte si kam na výlet v Bratislavskom kraji,v Trnavskom kraji,Trenčianskom kraji a Nitrianskom kraji.

Tip na výlet v okrese Žilina

Múzeum židovskej dediny

Múzeum židovskej kultúry v Žiline sídli v budove bývalej ortodoxnej syngógy. Synagóga sa aj v súčasnosti využíva na na duchovné účely a pre širokú verejnosť je sprístupnená časť, kde je inštalovaná expozícia Múzea židovskej kultúry. Najvýznamnejším exponátom je ručne písaná Kniha zákona (Sefer Tóra), ktorú tvorí dlhý pás pergamenu navinutého na dvoch tyčiach. Zaujímavým exponátom je aj ručne vyšívaný svadobný baldachýn tzv.chupa z roku 1907, pod ktorým sa vykonávali svadobné obrady.

Tip na výlet v okrese Čadca

Úniková hra Psycho experiment

Ak máte doma staršie dieťa, ideálne pubertiaka, ktorí túži po adrenalíne máme pre vás skvelý tip. Jeden psychiater sa rozhodol oprášiť staré experimenty a hľadať súvislosť medzi fyzickým a duševným stavom svojich pacientov, ktorých drží uväznených v priestoroch svojho laboratória a metódami z minulosti – extrakciou zubov, otváraním lebky a skúmaním mozgu, hľadá spoločné znaky duševne chorých neborákov. Hovorí sa, že mučenie formou elektrošokov prežil len málokto. Ocitnete sa v koži uväznených pacientov a budete mať presne 60 minút, aby ste prišli na to, ako doktorovi a jeho paramedikovi uniknúť.

Tip na výlet v okrese Kysucké Nové Mesto

Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Najstaršie časti stavby siahajú až do tretej štvrtiny 16. storočia. Kaštieľ predstavuje renesančný typ zemianskeho sídla. Nájdete tu dokonca aj zub mamuta.

Kaštieľ Radoľa

Tip na výlet v okrese Ružomberok

čutkovská dolina

Čutkovská dolina

Čutkovská dolina je krásna lokalita nachádzajúca sa v náručí Národného parku Veľká Fatra, ktorá ponúka množstvo zážitkov.

Nájdete tu kolibu, rybník so pstruhmi, priehradu, vodopády, zvieratká z gazdovstva, zipline, wellness, horskú saunu, náučný chodník, ihrisko, kone, poníky a nádhernú prírodu.

Prečítajte si: Ako chrániť deti pred sebapoškodzovaním v online svete

Tip na výlet v okrese Liptovský Mikuláš

Zoo kontakt

V kontaktnej ZOO návštevníci majú možnosť spoznať viac ako 400 zvierat zo 115 druhov. V kontakt zoo uvidíte zblízka mláďatá šeliem –medveďa, leva, tigra, pumy, servala aj rysa. Ďalej je možný vstup do voliéry s krotkými papagájmi, veveričkami, sysľami a svišťami. Po ňom nasleduje kŕmenie opičiek a spoznávanie života makakov japonských, malpy, mačiaka či kosmáča. Rovnako pútavá je aj expozícia krotkých líšok. Na chvíľu sa môžete ocitnúť aj u protinožcov a sledovať krotké kengury, s ktorými sa môžete aj odfotiť. Ďalej možnosť povoziť sa na poníkoch a nádherná motýlia záhrada. Ak máte odvahu, určite si vyskúšajte prechod tunelom pomedzi netopierov s rozpätím krídel až do dĺžky 1 m.

zoo kontakt

Tip na výlet v okrese Dolný Kubín

Rafting

Na Orave máte možnosť splavovať posledný úsek rieky Orava od Párnice po sútok s Váhom pri obci Kraľovany. Splav je vhodný aj pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti so splavovaním, a pre rodiny s deťmi. V každom člne je vždy prítomný inštruktor, ktorý všetko potrebné vysvetlí a celý splav absolvuje s posádkou. Znalosť plávania nie je nutná.

Tip na výlet v okrese Námestovo

Jazda obrneným vozidlom

Ak máte doma syna, takto tento výlet je určený pre vás. Chcete vedieť aké to je mať pod palcom 14 tonové obrnené monštrum? Vyskúšajte si monštrum, ktoré spotrebuje päťlitrovku na jeden kilometer. Dokonca je možnosť vozidlo samostatne riadiť pod dohľadom skúseného inštruktora na 2km dlhej trase.

Tip na výlet v okrese Tvrdošín

gotický drevená kostol

Gotický drevený kostol

Architektonickou a historickou pýchou mesta Tvrdošín

a najstaršou stavbou, je drevený kostolík Všetkých svätých, ktorý sa nachádza na miestom cintoríne a je zaradený do zoznamu UNESCO. V interiéri kostola môžete obdivovať figurálne a ornamentálne maľby či kazetový strop a barokový oltár.

Prečítajte si: Kam vyraziť s deťmi tento víkend

Tip na výlet v okrese Turčianske Teplice

Minerálny prameň Budiš

Chcete vašim deťom ukázať, kde vzniká voda, ktorú pijú a zároveň si vychutnať krásnu prírodu? Príďte do obce Budiš. Ak sem zavítate môžete si minerálku načapovať priamo z prameňa, ktorý sa nachádza pod dreveným prístreškom. Na tomto mieste si môžete aj posedieť a nasávať pokojnú, ničím nerušenú atmosféru.

Tip na výlet v okrese Martin

Múzeum slovenskej dediny

múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny je jedinečným múzeom v prírode prezentujúcim ľudové staviteľstvo, bývanie a život tradičných dedinských spoločenstiev na Slovensku v 19. a zač. 20. stor. Predstavuje regióny Kysuce, Orava, Liptov a Turiec. Patrí medzi najväčšie prírodné múzeá na Slovensku. Nachádza sa tu viac ako 300 budov. Nádherná príroda je už len čerešničkou na torte tohto krásneho múzea. Dokonca tu máte možnosť vidieť aj domček s Perinbaby.

Zdroj: Kamnavylet.sk

Zdroj foto: Kamnavylet.sk, Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár