Začnite písať

AKČNÉ TIPY RODIČOVSTVO školstvo

Sociálne znevýhodnení študenti môžu požiadať o štipendium už len do 20. júla

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu vyzýva sociálne znevýhodnených študentov, aby si požiadali o štipendium s názvom Študujem doma. O štipendium je možné požiadať do 20. júla 2023.

Cieľom štipendijnej podpory je motivovať študentov, aby zostali študovať na slovenských vysokých školách a mohli tak posúvať dopredu seba aj Slovensko. Štipendium môže získať študent, ktorý ukončil strednú školu na Slovensku maturitnou skúškou. Podmienkou je zápis na dennú formu štúdia na vysokej škole so sídlom v SR na bakalárske alebo spojené bakalárske a magisterské štúdium.

O štipendium sa tiež môžu uchádzať študenti, ktorí pochádzajú z rodiny v hmotnej núdzi, siroty a polosiroty, študenti, ktorí bývajú v centre pre deti a rodinu, poberajú peňažný príspevok na osobnú asistenciu alebo majú ťažké zdravotné postihnutie.

študentka

Prečítajte si: Kam na výlet s deťmi v Bratislavskom kraji

Rezort školstva zatiaľ eviduje približne 4 000 žiadostí, schválených však bude 1550 žiadostí. Z toho bude odmenených 1 000 maturantov, ktorí patria medzi najväčšie študijné talenty. Zvyšných 500 študentov budú tvoriť nadpriemerní študenti, ktorí sú zároveň so sociálne znevýhodneného prostredia alebo patria do špecifických znevýhodnených skupín.

„Radi by sme oslovili hlavne skupinu sociálne znevýhodnených absolventov, ktorí takto majú možnosť pokračovať v rozvoji svojho talentu na vysokej škole bez toho, aby pociťovali zásadnú finančnú záťaž,“ uviedol štátny tajomník rezortu školstva Michal Fedák.

 

Zdroj: TASR

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár