Začnite písať

AKČNÉ MAMY AKČNÉ TIPY HRAČKY MAGAZÍN Mediálna výchova NÁHĽAD ODPORÚČAME RODIČOVSTVO Uncategorized VÝCHOVA zaujímavosti

Huggy Wuggy: Plyšová hračka, ktorá naháňa hrôzu

Huggy Wuggy, modrý plyšový medveď s ostrými zubami, sa stal nečakaným fenoménom medzi deťmi v posledných rokoch. Táto postava pochádza z hororovej videohry s názvom „Poppy Playtime,“ ktorá sa odohráva v opustenej továrni na hračky. Aj keď je hra určená pre deti vo veku 12 rokov a starších, Huggy Wuggy sa stal zaujímavým subjektom pre mladšie deti, čo môže prekvapiť mnohých rodičov. Prečo majú deti radi Huggyho Wuggyho a ako to s ním zvládnuť? V tomto článku sa pozrieme na tento fenomén a poskytneme niekoľko tipov, ako komunikovať s deťmi o Huggym Wuggym.

Fenomén menom Huggy Wuggy

Huggy Wuggy je postava, ktorá na prvý pohľad pôsobí priateľsky a nevinne, no potom sa zmení na hrozivého zloducha so zubami ostrými ako žiletky. Táto zmena v jeho správaní a vzhľade je často fascinujúca pre deti, a to aj napriek hororovej povahe hry. Prečo si deti vyberajú práve Huggyho Wuggyho za svojho obľúbeného „zločinca“?

Jedným z vysvetlení môže byť fakt, že deti spracúvajú strach inak ako dospelí. To, čo dospelí vnímajú ako strašidelné, môže byť pre deti zábavné, čudné a vzrušujúce. Práve táto odlišná perspektíva môže vysvetliť ich priťahovanie k postave, ktorú mnohí dospelí považujú za hrozivú.

Kde sa deti stretávajú s Huggym Wuggym

Deti môžu prísť do styku s Huggym Wuggym na rôznych miestach. Niektoré z nich hrajú videohru „Poppy Playtime,“ aj keď je určená pre starších hráčov. Ďalšie môžu vidieť videá s touto postavou na platformách ako YouTube a TikTok, kde sa stala populárnym trendom. Navyše, samotná hračka Huggyho Wuggyho sa predáva v darčekových obchodoch, stánkoch a často sa rozdáva ako karnevalová cena, čo zvyšuje jeho viditeľnosť medzi deťmi.

Huggy Wuggy má strašidelný vzhľad a môže vyvolať úzkosť a strach u niektorých detí, čo môže mať negatívny vplyv na ich emocionálny stav.

Prečítajte si: Čo to je Huggy Wuggy? Deti ho milujú, rodičia nenávidia

Prečo sa niektorí ľudia obávajú Huggyho Wuggyho

Huggy Wuggy, aj keď je určený pre deti, má strašidelný vzhľad a jeho premena na hrozivú postavu môže niektoré deti vydesiť. Niektorí rodičia môžu mať obavy z toho, ako by mohol ovplyvniť ich deti. Obávajú sa, že by mohol mať negatívny vplyv na ich psychické zdravie. Preto je dôležité vedieť, ako sa s týmto fenoménom vyrovnať a ako komunikovať s deťmi na túto tému.

Mob Entertainment

Ako môžu dospelí pomôcť

Ak ste rodičom a vaše dieťa je priťahované Huggym Wuggym, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete pomôcť:

  1. Vzdelávajte sa: Je dôležité mať pochopenie o tom, čo vaše dieťa vidí a konzumuje. Získajte informácie o hre „Poppy Playtime“ a postave Huggyho Wuggyho, aby ste mohli lepšie pochopiť ich záujem.
  2. Získajte názory svojho dieťaťa: Komunikujte so svojím dieťaťom a pýtajte sa ho na jeho názory a dojmy ohľadom Huggyho Wuggyho. To vám môže pomôcť pochopiť, prečo je pre nich táto postava zaujímavá.
  3. Komunikujte s dieťaťom: Používajte otvorenú a nekritickú komunikáciu s vaším dieťaťom. Vysvetlite mu svoje obavy ohľadom Huggyho Wuggyho a zdôraznite, že ste tu pre neho, ak bude potrebovať hovoriť o svojich pocitoch.
  4. Ukážte empatiu: Využite príležitosť na prejav svojej lásky a starostlivosti voči dieťaťu. Používajte výrazy typu „ja“ a vysvetlite, že vaše obavy sú preto, lebo ich milujete a chcete ich chrániť pred zlými vecami.
  5. Budujte dôveru: Zanechajte dvere otvorené pre budúce rozhovory. Dieťa by malo vedieť, že sa na vás môže obrátiť s akýmikoľvek otázkami alebo obavami ohľadom tohto fenoménu alebo iných digitálnych zážitkov.

Huggy Wuggy môže byť pre niektoré deti fascinujúcim, no aj strašidelným fenoménom. Je dôležité, aby rodičia boli aktívnymi účastníkmi v živote svojich detí a poskytovali im podporu a vedenie pri spracúvaní ich záujmov a pocitov. Komunikácia a empatia sú kľúčom k tomu, aby sa deťom podarilo lepšie pochopiť a riešiť takéto digitálne trendy.

Prečítajte si: 7 dôvodov, prečo deti klamú a najlepšie spôsoby, ako sa s tým vysporiadať

Čo hovorí na Huggy Wuggy psychologička

„Stretla som sa s nimi v materskej škole, kde to jedno dieťa nosilo do škôlky a spávalo s tým. Za mňa je to hrozná, nevkusná hračka. Dokonca sa nám stalo, že prvé dni, keď to dieťa ukázalo iným deťom, tak sa s tým deti nechceli hrať, lebo sa im to nepáčilo.

Čítala som si o týchto hračkách a, aj keď sa tvorcovia snažili navodiť dojem, že hračka má naučiť deti nebáť sa a označili ju ako hračku podporujúcu objímanie, tak akosi strácam pointu a myslím, že v tom nie som sama, keďže vieme, že práve Huggy Wuggy je jednou z hlavných postáv hororovej hry, ktorá určite nie je určená deťom. Momentálne je dostupná všade a istý čas bola naozaj veľkým fenoménom a lákadlom. Myslím si, že to môže mať vplyv na deti skôr v podobe zlých, nepríjemných snov a zmiešaných pocitov, ako ich učiť nebáť sa. Možno som koncept tejto hračky nepoňala, ale za mňa to nie je hračka určená pre deti a už vôbec nie pre deti predškolského veku.“ – Mgr. Nikola De Almeida, školská psychologička

Tonje Thilesen for The New York Times

 

Zdroj obrázkov: The New York Times/ Tonje Thilesen

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *