Začnite písať

PR ČLÁNKY Uncategorized

Novorodenec a zmena zdravotnej poisťovne: Všetko, čo potrebujete vedieť

Stali ste sa rodičmi? Dôkladne zvážte, ktorá zdravotná poisťovňa je pre vaše dieťa najvhodnejšia. Správnym výberom môžete získať zaujímavé zľavy či príspevky, vďaka ktorým dokážete ušetriť aj stovky eur.

Od augusta minulého roka platí zmena zákona, podľa ktorej je narodené bábätko automaticky poistené v zdravotnej poisťovni matky.

Rodičia sa však môžu rozhodnúť, že chcú poistiť svoje dieťa v inej zdravotnej poisťovni. V takom prípade je potrebné vypísať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne.

Podať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne za svoje bábätko môžete kedykoľvek. Ak to stihnete najneskôr do 30. septembra, poistencom novej zdravotnej poisťovne sa stane od 1. januára nasledujúceho roka.

Správny výber poisťovne môže ušetriť stovky eur

Pri výbere zdravotnej poisťovne pre vaše dieťa je dobré si preveriť, aké benefity môže daná poisťovňa vášmu novorodencovi ponúknuť. Starostlivosť o deti a ich zdravie nie je práve lacná záležitosť. Práve na rôznych príplatkoch a zľavách dokážu rodičia ušetriť pokojne aj stovky eur.

Prečo prepoistiť vaše dieťa do Dôvery

Preštudujte si niektoré z jedinečných benefitov, ktoré vašim ratolestiam ponúka zdravotná poisťovňa Dôvera:

BabyBox pre najmenších

Dôvera vášmu dieťatku do dvoch rokov venuje BabyBox – darčekovú tašku v hodnote 70 eur, ktorú vám kuriér prinesie domov úplne zadarmo. Čerství rodičia v nej nájdu krémy, podbradník, cumlík, vitamíny aj odsávačku hlienov. Okrem obsahu využijú aj samotnú tašku – je praktická a dá sa prichytiť na detský kočík.

Zľavy na nákup detského vybavenia

S príchodom dieťaťa do rodiny nepribudnú rodičom len radosti, ale aj náklady na všetko, čo ich drobec potrebuje. Poisťovňa Dôvera preto rodinám s najmenšími deťmi ponúka 15 % zľavy na nákup kočíkov, autosedačiek, detského oblečenia či výživy.

Zdroj: Pexels.com

Zľava 25 % na filter na kočík

Čerství novorodenci ešte nemajú vyvinutú takmer žiadnu imunitu. Filter na kočík môže byť preto pre bábätká (najmä do jedného roku života) užitočným pomocníkom – jeho použitie sa hodí najmä pri návšteve zdravotníckych zariadení, v hromadnej doprave alebo v priestoroch s väčšou koncentráciou ľudí.

Filter stačí nasadiť na kočík a novorodenca tým chránite pred peľom, prachom aj smogom, no predovšetkým pred vírusmi či baktériami. Poisťovňa Dôvera svojim poistencom ponúka možnosť uplatniť si na túto pomôcku zľavu vo výške 25 %.

Skríning SMA u novorodencov

Skríning SMA je genetický test, ktorý odhalí zriedkavé ochorenie – spinálnu svalovú atrofiu ešte pred tým, ako sa vôbec objavia prvé príznaky. Pri včasnom odhalení môže dieťaťu zachrániť život. Skríning je určený všetkým deťom v novorodeneckom a dojčenskom období. Test v hodnote 50 eur majú deti poistené v Dôvere zadarmo.

Príspevky na lieky, zubára či okuliare

Dôvera vám vráti až 300 € za lieky a dietetické potraviny (teda aj umelé mlieko), ktoré vám predpísal lekár a za ktoré ste zaplatili v lekári. Navyše, ak ste v Dôvere poistený vy alebo ďalší členovia vašej rodiny (rodičia aj deti), nárok na vrátenie doplatkov za lieky má každý jeden z nich. Štvorčlenná rodina tak môže dostať naspäť až 1 200 eur.

Ako rodičia určite oceníte aj benefit Zdravé zuby, vďaka ktorému deťom aj dospelým vráti poisťovňa až 150 € za zubné ošetrenia alebo dentálnu hygienu. 

Významnou pomocou pre rodiny s deťmi, ktoré rýchlo rastú, môže byť aj benefit Zdravé oči. Poisťovňa vašim ratolestiam prispeje raz ročne 50 eurami na dioptrické okuliare. Benefit môžu využiť všetci poistenci Dôvery do 18 rokov.

Ak vás zaujali niektoré z týchto benefitov, môžete si o nich prečítať viac na webovej stránke Dôvery.

Ako prihlásiť novorodenca do zdravotnej poisťovne?

Vaše dieťatko môžete prihlásiť do zdravotnej poisťovne cez internet, poštou alebo osobne v pobočke. Najrýchlejší spôsob je vyplnenie elektronického formulára na webovej stránke poisťovne.

Pri poistení budete potrebovať rodné číslo dieťaťa (z rodného listu) a váš doklad totožnosti (ako zákonného zástupcu bábätka).

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *