Začnite písať

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN MÓDA ODPORÚČAME zaujímavosti

Šatník na mieru pre každú ženu: Ako vytvoriť efektívnu kapsulu oblečenia

Máte doma šatník plný oblečenia a aj napriek tomu máte stále pocit, že si nemáte čo obliecť? Tento „problém“ môže vyriešiť kapsulový šatník. Kapsulový šatník je jedným z kľúčových trendov, ktorý v posledných rokoch zaznamenal nárast popularity. Tento koncept je o vedomom výbere oblečenia, ktoré nám skutočne vyhovuje a ktoré môžeme nosiť dlhodobo. V článku vám podrobne vysvetlíme čo je kapsulový šatník a ako si ho môžete vytvoriť.

Čo je kapsulový šatník?

Kapsulový šatník je malá kolekcia oblečenia, ktorá sa skladá z niekoľkých dobre premyslených kúskov, ktoré sa dajú kombinovať a vrstviť, aby vytvorili rôzne outfity. Hlavným cieľom je vytvoriť šatník, ktorý je univerzálny, funkčný a trvácny. Toto oblečenie by malo byť vo vašej zbierke na dlhodobé použitie, pričom kvalita by mala byť nad kvantitou. Počet kúskov oblečenia nie je limitovaný, závisí od vašej práce a spôsobe života aký žijete. Ak športujete alebo sa často zúčastňujete spoločenských akcií, váš šatník musí počítať aj s tým.

kapsulový šatník

Výhody kapsulového šatníka

  1. Udržateľnosť: Textilný priemysel je jedným z najväčších znečisťovateľov našej planéty. Tvorba kapsulového šatníka podnecuje kupujúcich k investovaniu do kvalitných kúskov, ktoré budú nosiť dlho, čím sa minimalizuje potreba nakupovania nového oblečenia.
  2. Finančná úspora: Kapsulový šatník núti ľudí premýšľať o tom, na čo vlastne peniaze míňajú. Investícia do kvalitných kúskov môže byť na začiatku vyššia, ale dlhodobým výhodám a úsporám sa nevyhneme.
  3. Jednoduchosť: Máte dosť toho, aby ste každé ráno trávili hodiny nad výberom oblečenia? Kapsulový šatník vám uľahčuje rozhodovanie tým, že vám ponúka obmedzený počet možností, ktoré spolu dobre ladia.
  4. Štýl: Kapsulový šatník núti ľudí premýšľať o ich osobnom štýle a preferenciách. Sústredíte sa na to, čo vám naozaj vyhovuje a čo vás reprezentuje, namiesto toho, čo je v módnom trende.

Prečítajte si: Rodičia pozor: Čo by ste mali vedieť o celosvetovo obľúbenej streamovacej platforme Twitch

Ako vytvoriť kapsulový šatník?

  1. Hodnoťte svoj šatník: Začnite tým, že preskúmate svoj súčasný šatník a zbavte sa kúskov, ktoré už nenosíte.
  2. Definujte svoj štýl: Premyslite si, v akom štýle sa cítite najlepšie a aké druhy oblečenia potrebujete na rôzne príležitosti.
  3. Vyberte základné kúsky: Investujte do kvalitných základných kúskov, ako sú biela blúzka, čierna sukňa alebo dobre padnúce džínsy.
  4. Kombinujte a vrstvite: Vytvorte si rôzne outfity tým, že kombinujete svoje základné kúsky s doplnkami a vrstvami.
  5. Kvalita pred kvantitou: Radšej investujte do niekoľkých drahších kúskov, ktoré vydržia dlho, než do veľkého množstva lacného oblečenia.
  6. Udržiavajte a obnovujte: Starajte sa o svoje oblečenie a občas investujte do jeho obnovenia, aby vám slúžilo ešte dlhšie.

Čo by mal kapsulový šatník obsahovať?

Na začiatok je dobré do svojho kapsulového šatníka zaradiť jednofarebné bavlnené tričko, najlepšie v bielej a čiernej farbe. Klasické čierne nohavice, modré džínsy, úzku čiernu sukňu, jednoduchú bielu košelu, jednofarebné sako (v čiernej alebo sivej farbe), univerzálne čierne šaty…

Pri tvorbe kapsulového šatníka sa môžete inšpirovať kapsulou podľa najznámejšej slovenskej fashion blogerky Mirky Dobiš známej ako Fashionspy.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslava Dobis | (@fashionspy.sk)

Kapsulový šatník nie je len módnou novinkou, ale aj spôsobom, ako prispieť k udržateľnosti nášho sveta a nášho osobného života. Menej môže byť skutočne viac, a to nielen vo vašom šatníku, ale aj vo vašom celkovom životnom štýle. Čas, ktorý ušetríte pri výbere oblečenia, môžete venovať dôležitejším veciam vo svojom živote.

 

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *