Začnite písať

SPOLOČENSKÉ HRY

Ako hrať Kenta? Pravidlá hry

Kent je spoločenská hra, ktorá sa hrá medzi viacerými hráčmi. Je to hra, ktorá si vyžaduje pozornosť, rýchle reakcie a komunikáciu medzi účastníkmi. Táto hra má svoje korene v stredoveku a bola populárna v rôznych kultúrach po celom svete. 

Počet hráčov

Kent môže byť hraný medzi štyrmi až desiatimi hráčmi. Ideálne je hrať s minimálne šiestimi hráčmi, pretože viac hráčov pridáva na zábave a dynamike hry.

Hracie karty

Hra Kent sa hrá s bežnými hracími kartami, kde sa používajú 32 alebo 52 kariet, v závislosti od počtu hráčov a preferencií skupiny. V prípade, že je viac ako šesť hráčov, je lepšie použiť 52 kariet.

Cieľ hry

Získať 4 karty rovnakej hodnoty a dať dohodnuté znamenie spoluhráčovi bez toho, aby si to protihráči všimli.

Pravidlá hry

Kartová hra Kent sa hrá v dvojiciach. Pred začiatkom hry si každá dvojica dohodne znamenie, ktoré bude označovať to, že jeden z nich získal Kenta (tzn. má na ruke 4 karty rovnakej hodnoty).

Prečítajte si: Tieto 3 knihy by si mal prečítať každý rodič

Znamenia môžu byť:

  • verbálne (fráza, veta, slovo…)
  • neverbálne (poškrabanie, žmurknutie, kopnutie noho popod stôl,…)
kenta

Zdroj Pexels, Autor Koolshooters

Začiatok hry

Jeden z hráčov rozdá každému 4 karty. Zvyšok kariet je v prostriedku stola lícom nadol. Vedľa kopy sa opačnou stranou položia 4 karty, na ktorých bude jasne viditeľné, o aké znaky a hodnoty sa jedná.

Priebeh hry

Hráči si môžu vymeniť jednu alebo viac kariet, ktoré majú na ruke za tie, ktoré sú otočené na stole lícom nahor. Keď sa povie „TERAZ“, hráči si začnú karty meniť. Vymeniť si môžete aj kartu, ktorú vyhodil iný hráč a vám sa hodí do štvorice. Nepotrebné karty sa položia nabok a otočia sa ďalšie 4 karty z kopy. Opäť nastáva výmena. Toto sa opakuje kým jeden z hráčov nezíska Kenta.

Hra končí, keď: 

  1. Jeden z dvojice získa 4 karty rovnakej hodnoty. Dá spoluhráčovi znamenie a ten zakričí „KENT“. Víťazný pár získa 1 bod.
  2. Kenta majú obaja hráči z jednej dvojice a jeden z nich zakričí „DVOJKENT“. Získavajú 2 body.

Ak druhá dvojica vytuší, že máte „Kenta alebo odhalia vaše heslo, môžu vašu akciu zastaviť zvolaním „STOP“. Ak uhádli, majú bod oni. Ak sa však pomýlili a vy Kenta nemáte, získavate bod vy.

Prajeme veľa zábavy! 🙂

 

Zdroj foto: Pexels

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *