Začnite písať

PR ČLÁNKY

Ako vybrať ideálnu skriňu do malej detskej spálne?

Zariaďovanie detskej izby môže byť náročná úloha. Koniec koncov, interiér by mal byť funkčný, bezpečný a estetický a zároveň by mal získať plný súhlas používateľa. Jednou z dôležitých vecí, ktorú si treba dobre premyslieť, je výber šatníka. Čo treba zvážiť pred jeho kúpou a či je vôbec potrebný v detskej izbe? Na aký typ šatníka sa oplatí vsadiť v malej detskej izbe? Poďme to zistiť!

Malá detská izba: oplatí sa vzdať šatníka?

Rodičia batoliat si často kladú otázku, či je vôbec potrebné mať v detskej izbe šatník, najmä keď sa oblečenie batoľaťa úspešne zmestí napríklad do šatníka rodičov alebo do spoločného šatníka. V malých miestnostiach by sa bez takého veľkého nábytku získalo viac priestoru na zábavu, čo je vždy žiaduce.

Oplatí sa to však? Určite nie. Šatníková skriňa v detskej izbe výrazne uľahčí udržiavanie poriadku v izbe a tiež pomôže batoľaťu naučiť sa jeho základné zásady. Aj keď oblečenie dieťaťa má byť uložené v šatníku rodičov, tento kus nábytku je užitočný na uskladnenie hračiek, ktorých počet sa časom zvyčajne začne zvyšovať. Treba mať na pamäti, že batoľa bude mať čoraz väčšie potreby: k hračkám a stavebniciam sa začnú pridávať doplnky do škôlky alebo školy, veci súvisiace s jeho koníčkami atď. Šatník sa bude určite hodiť, keď sa z batoľaťa stane staršie dieťa a potom tínedžer a bude sa chcieť čo najskôr „vysťahovať“ zo šatníka rodičov.

Rohová skriňa ako riešenie pre malé priestory

Pri zariaďovaní malej detskej izby zvážte kúpu rohovej šatníkovej skrine. Tento typ nábytku sa vyznačuje značnou kapacitou, pričom zaberá pomerne málo miesta. Ide o vynikajúce riešenie, ktoré sa používa nielen v detských izbách.

Znamená však malá veľkosť detskej izby naozaj, že je problematické do nej umiestniť šatníkovú skriňu? V minulosti nebolo jednoduché nájsť funkčný šatník v malej veľkosti. V súčasnosti je však výber tohto typu nábytku obrovský: od úzkych modelov pripomínajúcich uložný priestor pre spodnú bielizeň, cez úzke dvojdverové modely so zrkadlom až po minišatníky s niekoľkými regálovými policami. Každý rodič si ľahko nájde ideálny kúsok do detskej izby, aj keď je malá.

„Uvedomujeme si dôležitosť funkčného šatníka v detskej izbe. Dbáme na to, aby naša ponuka zahŕňala detské skrine v štandardných veľkostiach aj rôzne modely menších skríň, ktoré sú obľúbenou voľbou pre rodiny žijúce v malých priestoroch. Mnohé z našich kusov nábytku majú univerzálny, nenáročný dizajn, vďaka ktorému je nábytok príjemný pre oči batoliat aj tínedžerov,“ hovorí odborník z predajne nábytku Agata.

Na vzhľade šatníka záleží!

Určite ste už počuli o tom, že jasné farby opticky zväčšujú priestor. Pri výbere šatníka do detskej izby neváhajte využiť túto vlastnosť. Vyberte si nábytok v svetlom odtieni, aby pôsobil ľahšie a menej zaťažoval miestnosť.

To nie je jediná výhoda výberu svetlého šatníka. Nezabudnite, že svetlé farby nás optimisticky naladia, najmä počas pochmúrnych jesenných alebo zimných dní. Biela šatníková skriňa je pre detskú alebo tínedžerskú izbu oveľa lepšou voľbou ako tmavý nábytok. Biela farba je univerzálna aj v kombinácii s inými farbami. Ak chcete vymaľovať izbu svojej malej princeznej na ružovo, biela šatníková skriňa zapadne do interiéru rovnako dobre ako chlapčenská izba s automobilovým dekorom. Skvelou voľbou sú aj drevené skrine – tento prírodný materiál sa rovnako ako biela farba dokonale hodí k rôznym dizajnom.

Prehodnoťte usporiadanie políc v šatníku

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť konkrétny model, pozrite sa na rozmiestnenie políc vo vnútri skrine. Premyslite si, ktoré usporiadanie bude pre vaše dieťa najpraktickejšie.

Najlepšou voľbou je šatníková skriňa s pravidelnými policami, najmä vo výške, na ktorú dieťa dosiahne. Batoľa bude ukladať hračky hlavne do skrine.

Pri výbere šatníka pre staršie dieťa sa uistite, že je v ňom aj krátka tyč na zavesenie oblečenia. Hoci väčšinu kusov šatníka tínedžera možno zložiť do kocky a odložiť na poličku alebo do zásuvky, tyč sa bude hodiť na zavesenie niekoľkých mikín alebo elegantnej košele na konec školského roka.

Šatníková skriňa v detskej izbe je žiadaným a funkčným doplnkom – neoplatí sa jej vzdať. Najmä v dnešnej dobe, keď môžete ľahko nájsť malý kus nábytku, ktorý sa dokonale hodí do malého priestoru. Ak si vyberiete svetlý variant, bude pre vás pôsobiť opticky ľahšie. Pred kúpou si premyslite rozloženie políc vo vnútri – iné bude vhodné pre batoľa a iné pre tínedžera.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár