Začnite písať

VZDELÁVANIE

Študenti a učitelia pozor: Atraktívne štipendiá až v 21 krajinách sveta

Ste vysokoškolák, doktorand, absolvent vysokej školy, vysokoškolský učiteľ či výskumný pracovník? Môžete sa uchádzať o štipendium na štúdium a výskum v 21 krajinách sveta. 

V akých krajinách majú záujemcovia o štipendium možnosť študovať?

Záujemcovia si môžu vybrať až zo 62 štipendijných ponúk Ako napríklad Belgicko, Bulharsko, Česko, Čína, Egypt, Grécko, Chorvátsko, India, Izrael, Japonsko, Kazachstan, Kórea, Maďarsko, Moldavsko, Poľsko, Rumunsko, Severné Macedónsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko alebo Ukrajina.

Žiadosti je potrebné posielať do 30. novembra, okrem Izraela a Švajčiarska (9. november), Kórejskej republiky (24. február 2024) a Japonska (máj 2024).

zahraničné štipendium

Zdroj Pexels, Autor Pixabay

Prečítajte si: Študenti duálneho vzdelávania majú horšie výsledky vo všetkých častiach záverečnej skúšky

„Ponuka je v jednotlivých krajinách rôzna, môže ísť o krátkodobé a dlhodobé študijné alebo výskumné pobyty počas akademického roka 2024/2025 či na letné jazykové kurzy, alebo letné školy počas leta 2024,“ informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA), ktorá program administratívne zabezpečuje..

Podrobné informácie nájdete na portáli SAIA v databáze štipendií a grantov. Záujemcovia sa môžu informovať aj v pracoviskách SAIA v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach či Žiline.

 

Zdroj: TASR

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *