Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky Akčných mám: Domáci prášok do umývačky riadu

Domáci prášok do umývačky riadu

Vo svete, kde sa mnoho ľudí snaží znížiť svoju ekologickú stopu a hľadá alternatívy k bežným chemickým čistiacim prostriedkom, je domáce riešenie pre umývačku riadu ideálnym riešením. Nielenže je tento prášok účinný, ale aj bezpečný pre životné prostredie a vašu peňaženku. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako si pripraviť svoj vlastný prášok do umývačky riadu.

Ingrediencie:

1 šálka sódy bikarbóny

1 šálka kyseliny citrónovej

1 šálka soli (jemnej alebo hrubej, podľa preferencie)

10 kvapiek esenciálneho oleja (napr. levanduľový, mätový alebo citrónový) – ak ho nechcete použiť, tak nemusíte

Postup:

  1. Zmiešajte sódu bikarbónu, kyselinu citrónovú a soľ v miske. Tieto ingrediencie fungujú ako abrazívne činidlá, ktoré odstraňujú nečistoty a mastnotu z riadu. Kyselina citrónová zase pomáha zabraňovať tvorbe vodného kameňa.
  2. Pridajte kvapky esenciálneho oleja. Toto je nepovinný krok, ale pridanie esenciálneho oleja môže prášku dodať príjemnú vôňu a niektoré oleje majú aj antibakteriálne vlastnosti.
  3. Dôkladne premiešajte všetky ingrediencie, aby ste zabezpečili rovnomerné rozloženie.
  4. Skladujte v uzavretej nádobe. Aby prášok ostal čerstvý a účinný, uložte ho do hermeticky uzavretej nádoby na chladnom a suchom mieste.

Prečítajte si: Tipy a triky Akčných mám: Jedlá sóda na čistenie detských potrieb.

Použitie:

Do každej umývačky riadu vložte približne 1-2 čajové lyžičky prášku (alebo podľa potreby). Ako oplachovací prostriedok môžete použiť biely ocot.

Pri príprave a používaní domáceho prášku do umývačky riadu buďte trpezliví. Výsledky môžu byť o niečo iné, ako pri komerčných produktoch, ale s časom a experimentovaním nájdete ideálnu kombináciu pre svoje potreby.

A, čo je najlepšie? Vytváraním vlastných čistiacich prostriedkov prispievate k ochrane našej planéty a zabezpečujete, že vaše domácnosti zostanú čisté bez použitia škodlivých chemikálií.

Pre viac zaujímavých článkov nájdete na našom webe.

bezpečný pre životné prostredie a vašu peňaženku.

Image by Freepik

Zdroj foto: freepik.com

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *