Začnite písať

ROZHOVORY

Kidgenius – škola, ktorá hravou formou zlepší mentálne schopnosti vášho dieťaťa

Chcete podporiť celkový rozvoj mozgu vášho dieťaťa? Prihláste ho do školy Kidgenius, kde sa bude hrať pomocou hry a zábavy. Čoho výsledkom bude zlepšenie mentálnych schopností dieťaťa, ako pamäť, inteligencia, koncentrácia či predstavivosť.

Cieľom školy Kidgenius je, aby každé dieťa v sebe prebudilo svoje mentálne schopnosti a stalo sa “lepšou verziou seba”. Zdravý duševný vývoj sa dosahuje zábavným a hravým spôsobom, programom založeným na troch kľúčových veciach: počítanie na abakuse, mentálna aritmetika a didaktické hry. Učebné osnovy sú pružne a starostlivo navrhnuté, pričom zohľadňujú individuálne potreby každého dieťaťa.

Viac o škole Kidgenius sme sa rozprávali s lektorkou Simonou Kočíkovou.

Čomu konkrétne sa vy osobne venujete v rámci školy Kidgenius?

Som lektorka v Košiciach už druhý rok a mám na starosti vyučovanie aktuálne skoro všetkých tried, a taktiež zabezpečujem niektoré administratívne veci ohľadom fungovania našej školy. 🙂

Pre aké deti je program Kidgenius určený?

Škola KidGenius pozostáva z dvoch programov (Mentálna aritmetika a Numicon).

Mentálna aritmetika je program, ktorý je určený deťom vo veku od 4 do 12 rokov, pretože počas tohto obdobia sa mozog dieťaťa rozvíja najdynamickejšie. Program je flexibilne a starostlivo navrhnutý s prihliadnutím na individuálne potreby každého dieťaťa. Numicon je vhodný pre všetky deti od 3 do 5 rokov, ktoré chcú spoznať svet čísiel a osvojiť si matematické zručnosti jednoduchým a zábavným spôsobom.

Dokáže naozaj každé dieťa zvládnuť školu Kidgenius?

Naša škola nie je určená len pre ‟nadané” deti, práveže naopak. Program je určený aj pre deti, ktoré majú problém s matematikou, aj pre deti, ktoré majú radi matematiku a chcú sa v nej rozvíjať viac. Malým géniom sa u nás vie stať každé dieťa, stačí len správny prístup a návod, ako na to a to ponúka naša škola.

Venujete sa aj deťom so špeciálnymi potrebami, ako napríklad detičky s poruchou učenia, s problémami komunikačných schopností či napríklad detičkám autistického spektra?

Momentálne v našej škole, nemáme detičky, ktoré by potrebovali špeciálny prístup, ale určite deťom s dyslexiou a dysgrafiou to vie výrazne pomôcť.

Ako prebieha taká jedna hodina vášho vzdelávania?

Vyučovanie Mentálnej aritemetiky prebieha v malých skupinách (6-12 účastníkov), prostredníctvom zábavných aktivít, rôznych hier a súťaží, pričom najdôležitejšia je uvoľňujúca a tvorivá atmosféra s pozitívnymi emocionálnymi vzťahmi. Vyučovanie Numiconu prebieha v skupinkách od 3 do maximálne 6 účastníkov v jednej skupine. V takýchto malých skupinkách má každé dieťa zabezpečený individuálny prístup. Deti pomocou našich numicon kociek sa učia čísla, učia sa počítať, ale všetko je to vo forme hry a zábavy.

Prečo by podľa vás mali rodičia prihlásiť svoje deti do kidgenius?

Pretože u nás sa deti nielen naučia správne a rýchlo počítať, ale tým že sa u detí aktivujú obe mozgové hemisféry pomôže im to aj v bežnom živote. Rozvíja sa ich logické myslenie, budú sa vedieť lepšie adaptovať a pomôže im to aj pri učení sa iných predmetov v škole. 🙂

Na aké všetky oblasti sa zameriavate?

Program mentálnej aritmetiky sa zameriava na celkový rozvoj mozgu, ktorým sa stimuluje aktivácia oboch mozgových hemisfér a výsledkom je zlepšenie mentálnych schopností ako je – pamäť, inteligencia, koncentrácia či predstavivosť. Okrem toho sa v programe využíva VAK metóda (Vizuálno – Auditívno – Knestetická ). Ide o zapájanie zmyslov ako je zrak, sluch a hmat.

  • Vizuálne – Vidím to, čo mi hovoríš
  • Auditívne – znie mi to dobre
  • Kinestetický (telesný) – ukáž mi, ako to urobiť

V programe Numicon sa tiež využíva VAK metóda.

  • Vizuálne – pozorovanie prvkov a identifikácia podľa farby a tvaru
  • Auditívne – počúvanie pokynov učiteľa a odpovedať na otázky
  • Kinesteticky – motorické pohyby a pocit tvaru (dotyk s kockami) a taktiež pohyb v miestnosti (hľadanie kociek v priestore)

Týmto učením sa maximalizuje potenciál poznávacích funkcií mozgu, pretože prijaté informácie sa prenášajú z jednej na druhú mozgovú hemisféru, čím sa aktivuje celý mozgový potenciál.

V čom je škola Kidgenius iná ako bežná škola?

V škole Kid Genius sa uplatňuje originálny HIKARI  program Mentálnej aritmetiky. Hikari po japonský znamená svetlo a symbolizuje proces učenia a prebúdzania našich mentálnych kapacítProgram využíva jedinečnú metódu pôvodom z Japonska, kolísky mentálnej aritmetiky. Je založený na využití starovekého guľôčkového počítadla, ktorého vizualizáciou sa dosahuje výnimočne rýchle počítanie a rozvoj kognitívnych zručností a schopností detí. Cieľom programu je, aby si dieťa maximálne prebudilo svoje duševné schopnosti a stalo sa Malým géniom. Tento program iné školy nemajú a neponúkajú tak kvalitnú výučbu.

Poďte s nami súťažiť a vyhrať pre svoje dieťa hodiny v škole Kidgenius

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Akčné Ženy (@akcnezeny.sk)

Zdroj foto: osobný archív Kidgenius

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár