Začnite písať

AKČNÉ TIPY

6 akčných tipov na detské knihy

rodičia dieťa a kniha

Máte doma malého knihomoľa? Inšpirujte sa našimi 6 akčnými tipmi na knihy pre najmenších, prvákov aj tínedžerov.

Pre najmenších

Kubko na dedine

Kubko je jednou z najlepších sérii logopedických kníh. Najnovšie vydanie (už siedme) Kubko na dedine je určené pre najmenšie deti. Táto kniha testuje porozumenie hovorenému slovu a túto schopnosť zdokonaľuje. Zároveň rozširuje slovnú zásobu dieťaťa o pomenovania nových predmetov či činností a cibrí vyjadrovacie schopnosti.

Každá dvojstrana obsahuje hlavnú ilustráciu s textom, ktorý s ňou bezprostredne súvisí. Pod ňou sa nachádzajú úlohy pre deti a pomôcky pre rodičov rozdelené na dve časti podľa veku dieťaťa. Na niektorých stranách sú obrázkové príbehy, ktoré predstavujú námet na rozhovor a príležitosť na precvičovanie schopnosti rozprávať.

Budeš môj kamarát

Kniha Budeš môj kamarát je milý príbeh plný dobrodružstva pre našich najmenších. Hladkajte psíka, hrajte a túľte sa s ním.

Pozri, kto to tam je? V parku blúdi malé šteniatko menom Ňufko, ktorý súrne hľadá niekoho, kto sa oňho postará, bude mu hádzať paličku, odmeňovať ho maškrtami a vyženie mu z kožúška drzé blchy. Pomôžeš mu?

deti a knihy

Zdroj Freepik

Pre prvákov

Smradi

Séria kníh Smradi je knižným bestsellerom, ktorý učaroval deťom od 6 rokov. Smradi majú už 14 epizód!

Pán Vlk, pán Žralok, pán Had, pán Piraňa. Všetci vedia, že sú to Smradi. Sú desiví, nebezpeční a jedným slovom zlí. No oni sa chcú stať hrdinami a dokážu ti to dobrými skutkami. Kniha smradi o sebe tvrdí, že je najzábavnejšia, najchaotickejšia a najbombovejšia kniha.

deti a knihy

Zdroj Pexels, Autor Yaroslav Shuraev

Cesta okolo sveta za 80 záhadami

Vďaka knihe Cesta okolo sveta za 80 záhadami môže vaše dieťa zažiť dobrodružnú cestu okolo sveta priamo zo svojej detskej izby. Vaše dieťa v knihe čaká fantastická výprava plná farebných rébusov a nekonečných bludísk, s ktorými sa musí popasovať. Dokáže váš drobec vyriešiť všetkých 80 záhad?

Prečítajte si: Lekárske fakulty budú môcť prijať viac študentov

Pre tínedžerov (od 14 rokov)

Dráma

Kniha Dráma rozpráva príbeh o Callie, ktorá zbožňuje dosky znamenajúce svet. A tak keď sa na jej škole začne pripravovať divadelné predstavenie, je celá šťastná, že dostala na starosti aspoň kulisy. Toto divadelné predstavenie však prináša pre Callie veľa problémov, navyšebude mať čo robiť, aby jej prvá láska, divadlo a problémy s kamošmi neprerástli cez hlavu!

deti a knihy

Zdroj Pexels, Autor Cottonbro Studio

Prežijú piati

Kniha Prežijú piati je novým napínavým tínedžerským thrillerom. Osemnásťročná Red cestuje s priateľmi karavanom na jarné prázdniny, ktoré chcú stráviť s ostatnými spolužiakmi na pláži. Majú pred sebou dlhú cestu, dobrá nálada im však nechýba až kým sa im nepokazí karavan. Sú uprostred ničoho, nemajú mobilný signál a široko-ďaleko niet nikoho, kto by im dokázal pomôcť. Prestrelené pneumatiky sú však jasným dôkazom, že nejde o náhodu. Z tmy ich sleduje snajper a ten presne vie, kto sa nachádza v karavane. Jeden zo skupinky priateľov pozná tajomstvo, pre ktoré je ostreľovač ochotný zabíjať. Začína sa hra na mačku a myš, priatelia sa zúfalo snažia zohnať pomoc a zistiť, o koho z nich snajperovi ide. V stiesnenom, klaustrofobickom priestore karavanu sa dostávajú na povrch hlboko pochované tajomstvá a napätie sa stupňuje na neúnosnú mieru. Túto noc neprežijú všetci.

 

Zdroj foto: Pexels, Freepik

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár