Začnite písať

zaujímavosti

Mamou po 40-tke: Slávne ženy, ktoré sa stali mamami až neskôr

materstvo

Materstvo nemá vekové obmedzenie. Prináša radosť a lásku v 20-tke aj v 50-tke. Dôkazom toho sú aj slávne ženy, ktoré sa pre materstvo rozhodli v neskoršom veku, čo vyžadovalo odvahu a silu. 

Ženy sa stávajú mamami čoraz v neskoršom veku

Priemerný vek prvorodičiek je na Slovensku 28 rokov. Dôvodom je najmä to, že mladí ľudia dnes čelia väčším ťažkostiach pri kúpe vlastného bývania, než v minulosti. Ženy aj muži zostávajú vo vzdelávaní dlhšie ako kedysi, zároveň z dôvodu preplneného trhu im trvá dlhšie kým si vybudujú stabilné pracovné miesto, a teda aj finančné zabezpečenie k tomu, aby si mohli založiť rodinu.

materstvo

Zdroj Pexels, Autor Kristina Paukshtite

Slávne ženy, ktoré sa stali mamami po 40-tke

Madonna

Madonna sa stala mamou až vo vyššom veku. V 38. rokoch porodila dcéru Lourdes a v 42 rokoch syna Rocca. Odvtedy si adoptovala ďalšie štyri deti vo veku 59 rokov.

Rachel Weisz

Herečka Rachel Weisz známa z filmu Múmia (v 48. rokoch) spolu so svojim manželom hercom Danielom Craigom, ktorý je známy ako James Bond (v 50. rokoch) sa po druhýkrát stali rodičmi dievčatka Grace. Pričom sa herečka Weisz viackrát verejne vyjadrovala negatívne k tehotenstvu vo vyššom veku. Tvrdila, že: „Toto auto má za sebou najazdených už poriadne veľa kilometrov.“

Rachel Weisz svoje tehotenstvo tajila takmer až do pôrodu. Pred narodením dcérky však pre New York Times prezradila: „Čoskoro to bude na mne vidno. Daniel a ja sme takí šťastní. Budeme mať spoločne malú ľudskú bytosť. Nevieme sa dočkať, kedy ju alebo jeho stretneme. Je to taká malá záhada.“

Rachel Weisz tiež priznala, že v tehotenstve s dcérou Grace bola oveľa viac unavenejšia, ako keď čakala svojho syna tesne po 30-tke.

Prečítajte si: Kto sú ambasádorky Akčných mám?

Michelle Williams

Americká herečka Michelle Williams porodila svoje druhé dieťa v 40-tke a tretie dieťa v 42. rokoch.

Alanis Morissette

Speváčka Alanis Morissette porodila svoje prvé dieťa v 36. rokoch, druhé v 42. rokoch a tretie v 45-tke. Alanis je tiež veľkou podporovateľkou dojčenia a domáceho vzdelávania.

Hillary Swank

Herečka Hillary Swank si svoj sen stať sa mamou splnila tiež až tesne pre 50-timi narodeninami.

materstvo

Zdroj Pexels, Autor Daria Obymaha

Medzi ďalšie známe ženy, ktoré sa stali mamami až v neskoršom veku patrí speváčka a herečka Gwen Stefani, ktorá porodila v 44. rokoch. Herečka z Adams Family Christina Ricci, ktorá druhé dieťa porodila v 41-tke. A modelky Mena Suvari, Eva Longoria, ktoré sa stali mamami v 42. rokoch.

Prečítajte si: 70-ročná žena porodila zdravé dvojičky

U nás sa maminkami v neskoršom veku stali, Monika Beňová, Erika Judínyová a Vendula Svobodová.

„Nezodpovedné je mať dieťa a nestarať sa oň a nie ho mať po päťdesiatke.“– Monika Beňová

 

Zdroj foto: Pexels, Freepik

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár