Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Materské školy bude od budúceho roka financovať štát

škôlka

Materské školy a predprimárne vzdelávanie by malo byť od 1. januára 2025 financované štátom. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) tento návrh k prechodu financovania materských škôl, školských klubov pre deti a predprimárneho vzdelávania štátom prekvapil.

Združenie miest a obcí tvrdí, že tento návrh je v rozpore s dohodu zo spoločného rokovania, ktoré viedli s rezortom školstva v novembri minulého roka. Z toho dôvodu Združenie miest a obcí žiada ministra školstva, vedy, výskumu a športu Tomáša Druckera o urýchlené rokovanie a vytvorenie pracovnej skupiny s účasťou ZMOS.

škôlka

Zdroj Pexels, Autor Rdne Stock Project

„V zmysle spoločnej dohody sme rok 2024 mali využiť na to, aby sme rokovali a dohodli sa prostredníctvom pracovných skupín vytvorených rezortom za účasti aj ZMOS v nadväznosti na odmietavé stanovisko ZMOS k prechodu financovania MŠ a predprimárneho vzdelávania pod štát,“ uviedla Zuzana Špačeková zo Združenia miest a obcí.

Prečítajte si: Vysokoškoláci majú opäť možnosť zapojiť sa do stážového programu Mladí na úrade

Minister školstva Tomáš Drucker financovanie materských škôl, predprimárneho vzdelávania a klubu detí štátom vníma ako veľmi pozitívny krok pre Slovensko. 
 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár