Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Vysokoškoláci majú opäť možnosť zapojiť sa do stážového programu Mladí na úrade

vysokoškoláci

Trnavský kraj už tretíkrát spúšťa stážový program Mladí na úrade, ktorí je určení vysokoškolákom. Stážisti si v rámci programu budú môcť vyskúšať prácu na odbore školstva, komunikácie, dopravnej politiky, oddelení nakladania s majetkom a na organizačnom oddelení. Prihlásenie na stáž je možné do 12. januára. 

Zámerom plateného stážového a mentoringového programu Mladí na úrade je zapojiť študentov do verejného diania a vytvoriť im príležitosť na získanie praxe už počas štúdia.

vysokoškolský študent

Zdroj Freepik

Počas trvania programu si budú môcť stážisti vyskúšať prácu na odbore školstva, komunikácie, dopravnej politiky, oddelení nakladania s majetkom a na organizačnom oddelení. Program je otvorený pre študentov dennej formy vysokoškolského štúdia okrem končiacich ročníkov.

Druhý ročník stážového programu Mladí na úrade absolvovalo sedem študentiek, ktoré naberali pracovné skúsenosti na odboroch a oddeleniach úradu v oblasti verejných politík, financií, ľudských zdrojov, práva a sťažností, prevádzky úradu, nakladania s majetkom, ale aj na odbore komunikácie.

vysoká škola

Zdroj: Freepik

Prečítajte si: Od budúceho školského roka začne viac ako 400 základných škôl učiť po novom

Vďaka tomuto programu sa študentov podarilo zapojiť do verejného diania, spoznať aktivity a fungovanie úradu krajskej samosprávy, pričom sa každému z nich venovali ich mentori. Na konci stáže absolventi získali certifikáty o absolvovaní výcvikového programu.

Stážisti budú aj finančne odmenení. Maximálny odpracovaný čas za týždeň je 20 hodín.

 

Zdroj: TASR

Zdroj foto: Freepik

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár